וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: החוזים מורים על עליות של עד 2% בפתיחה על רקע הסיוע לסיטי ובנק אוף אמריקה

ניר צליק

16.1.2009 / 15:00

המשקיעים ימתינו לנתוני מדד המחירים לצרכן שיתפרסמו לפני פתיחת המסחר


החוזים העתידיים על המדדים המובילים מורים על עליות של עד 2% בפתיחת המסחר על רקע הסיוע שהממשלה האמריקאית צפויה להעניק לסיטי ולבנק אוף אמריקה.

אמש הסתיים המסחר בעליות שערים, דאו ג'ונס עלה ב-0.2% ל-8,212 נקודות, נאסד"ק טיפס ב-1.5% ל-1,512 נקודות ו-500 S&P הוסיף 0.1% ל-844 נקודות.

במרכז המסחר יעמדו הבנקים. בנק אוף אמריקה, הבנק הגדול בארה"ב לפי נכסים, רשם את ההפסד הראשון שלו מאז שנת 1991 ברבעון הרביעי. הבנק הוריד את הדיווידנד לאחר שמוקדם יותר היום קיבל אישור ממשלתי לסיוע כספי נוסף, שנועד לעזור למזג לתוכו את מריל לינץ'. בנק אוף אמריקה רשם הפסד של 1.79 מיליארד דולר, או הפסד של 48 סנט למניה ברבעון השלישי, לעומת רווח של 268 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2007.ממשלת ארה"ב הסכימה להשקיע 20 מיליארד דולר נוספים בבנק אוף אמריקה, ולהעניק ערבונות בשווי 118 מיליארד דולר לנכסיו כדי לסייע לבנק למזג לתוכו את מריל לינץ', ולמנוע את המשך העמקתו של המשבר הפיננסי, מוקדם יותר הבוקר. הממשלה גם תעניק ערבונות בשווי 302 מיליארד דולר לסיטי, לפי ההסדר שנסגר עימו בנובמבר, שפרטיו סוכמו גם הם.

רשם הפסד של 8.29 מיליארד דולר ברבעון הרביעי. הפסדי סיטי הסתכמו ב-1.72 דולר למניה והם מגיעים לעומת הפסד של 9.8 מיליארד דולר ברבעון המקביל ב-2007. תוצאות החברה כוללות רווח של 3.9 מיליארד דולר ממכירת חטיבת הבנקאות הגרמנית של החברה.

בגזרת המקרו, מדד המחירים לצרכן צפוי להתפרסם שעה לפני פתיחת המסחר, כאשר הצפי הוא לירידה של 0.9% בחודש דצמבר לעומת החודש שקדם לו, ולירידה של 0.2% לעומת השנה שעברה. בנוסף יתפרסם מדד תפוקת הייצור התעשייתי, כאשר שיעור התפוקה בדצמבר צפוי לעמוד על 74.6% לעומת שיעור תפוקה של 75.4%. ירידה בתפוקה מסמנת את המשך ההאטה.

עוד יתפרסם מדד סנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן, שצפוי לעמוד על 59 נקודות לעומת קריאה קודמת של 60.1 נקודות. ככל שמדד זה נמוך יותר הוצאות הצרכנים נמוכות יותר כך שירידה במדד צפויה להראות על האטה בצריכה.

בענף ההיי-טק, מנכ"לית החדשה, קרול בארץ תקבל חבילת שכר בשווי 19 מיליון דולר ב-2009, בנוסף לבונוס ולאופציות - זאת לפי מסמכי החברה. מינויה של בארץ, אשר אושר מוקדם יותר השבוע, נראה כמה שיסלול את דרכה של יאהו להכריע בהחלטות הרות גודל כמו האם להציע עצמה למכירה או לסגור עסקת מנועי חיפוש עם ענקית התוכנה מיקרוסופט.

בענף הקמעונות האמריקאי, שלושה גופי השקעה פרטיים הביעו התעניינות ברכישת קמעונית האלקטרוניקה האמריקאית, סירקט סיטי, אשר פשטה את הרגל בנובמבר האחרון. חברת ההשקעה גולדן גייט קפיטל היא אחת מהחברות שהביעו התעניינות בקמעונית האלקטרוניקה. החברה ביקשה 30 ימים כדי לבחון את עסקיה של סירקט סיטי.

סוני אריקסון, מיזם הסלולר המשותף של יצרנית האלקטרוניקה היפאנית סוני ויצרנית ציוד התקשורת אריקסון, דיווחה על רבעון השני ברציפות של הפסדים, בעקבות ירידה במכירות והפרשות לקיצוצי משרות. סוני אריקסון רשמה הפסד של 187 מיליון יורו (245 מיליון דולר) ברבעון הרביעי לעומת רווח של 373 מיליון יורו ברבעון המקביל ב-2007. הכנסות החברה ירדו ב-23% והסתכמו ב-2.91 מיליארד יורו.

במניות הישראליות, אלדין זימנה אסיפת בעלי מניות ל-20 בפבואר כדי לדון ברכישת החברה הצפויה על ידי קרן וקטור האמריקאית בתמורה ל-160 מיליון דולר או 11.5 דולר למניה. התאריך הקובע לאחזקה במניות החברה כדי להשתתף בהצבעה הוא ה-21 בינואר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully