וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים: אופק מדאיג לאלווריון - מחיר היעד 4 דולר בהמלצת 'תשואת שוק'

TheMarker

18.1.2009 / 11:23

כתוצאה מרמת אי הוודאות הגבוהה לגבי רמת חדירת הטכנולוגיה קובעים בבנק הפועלים לאלווריון שיעור היוון של 12% ומעריכים את שוויה הכלכלי בכ-258 מיליון דולר


המשבר הכלכלי העולמי מציב תחזיות קודרות להשקעה בתשתיות אינטרנט המעמידות את במצב עסקי פגיע בשנה הקרובה, כך מעריך הבוקר אנליסט בנק הפועלים, דוד לווינסון.

לדברי לווינסון "נראה היה כי טכנולוגית ה-WIMAX מבשילה ומתחילה לצבור תאוצה וכי שנת 2009 תהיה שנת מפנה עם צמיחת מכירות וצמיחה ברווח לאלווריון אך המשבר הכלכלי העולמי טרף את הקלפים". עם זאת מציין לווינסון לטובת אלווריון את קופת המוזמנים שלה העומדת על סך של 146 מיליון דולר, ללא הלוואות.

כתוצאה מרמת אי הוודאות הגבוהה לגבי רמת חדירת הטכנולוגיה קובעים בבנק הפועלים לאלווריון שיעור היוון של 12% ומעריכים את שוויה הכלכלי בכ-258 מיליון דולר, 4 דולר למניה 11.6% מעל לשווי השוק בהמלצת "תשואת שוק".

עוד מציין לוויסון כי בשנים האחרונות היה תזרים המזומנים החופשי של אלווריון(EBITDA בניכוי הון חוזר והשקעות הוניות) שלילי עד אפסי. העלייה בהכנסות קוזזה בעליות בעלות המכר ובהוצאות התפעול. הרווח החשבונאי שיקף למעשה ברובו ככולו הכנסות מימון שנבעו מיתרת המזומנים של החברה.

לגבי קופת המוזמנים של אלווריון, העומדת על סך של 146 מיליון דולר, ללא הלוואות, מעריכים בבנק הפועלים כי מדובר במצב פיננסי מצוין גם במידה והמשבר יימשך למעלה משנה ויקטין את הכנסות אלווריון בצורה מהותית.

לדברי לווינסון "לזכותה של החברה יש לציין כי היא נקטה בצעדים מונעים ובתוכנית התייעלות במהלך חודש דצמבר, למניעת התדרדרות מהותית ברזרבות המזומנים במהלך 2009".

צבר ההזמנות של אלווריון עמד בתחילת דצמבר 2008 על למעלה מ-100 מיליון דולר – ראות של 4 חודשי מכירות קדימה בלבד. עד כה לא בוטלו הזמנות, אולם לדברי הנהלת החברה ישנם סימנים להאטה במחזור העסקים ובקצב ההזמנות הגורמים להאטה במכירות.

למרות שאלווריון נכנסת למשבר הכלכלי במצב פיננסי מצוין, עם 146 מיליון דולר בקופתה, מעריכים בבנק הפועלים כי ההשקעה בתשתיות האינטרנט האלחוטי Wimax צפויה להיפגע באופן מהותי בשנת 2009.

לדברי לווינסון "אלוורויון לא נמצאת בשלב של יצירת תזרים מזומנים חופשי חיובי בשנים האחרונות וגם לא צפויה לעבור ליצירה חיובית בשנה הקרובה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully