וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים על אלווריון: לחברה קופה דשנה אך לא צפויה לעבור לתזרים מזומנים חיובי בשנה הקרובה

שמואל שוסטר

18.1.2009 / 13:19

מעניקים דירוג "תשואת שוק" עם מחיר יעד של 4 דולרים למניית החברה


עם הגידול בשווקי התקשורת האלחוטית עולה גם מספרם האנליסטים המסקרים את החברות הפועלות בתחום זה. לקבוצת האנליסטים המסקרת את , המייצרת ציוד WiMAX (תקשורת אלחוטית בפס רחב לטווחים של עד 50 קילומטר), הצטרף השבוע גם האנליסט דוד לוינסון מבנק הפועלים.

הפועלים אופטימיים בנוגע לחברה ומעריכים כי "אילולא המיתון אלווריון היתה עשויה להגדיל את רווחיותה בשנת 2009". להערכתו של לוינסון, "הכנסות החברה צמחו בשיעור של למעלה ב-20% בשנה האחרונה, אולם לא באו לידי ביטוי בשורת הרווח.

נראה היה כי טכנולוגית ה-WiMAX מבשילה ומתחילה לצבור תאוצה וכי 2009 תהיה שנת מפנה עם צמיחת מכירות וצמיחה ברווח". עם זאת, לדבריו, "המשבר הכלכלי העולמי טרף את הקלפים, תחזיות קודרות להשקעה בתשתיות אינטרנט מעמידות את אלווריון במצב עסקי פגיע בשנה הקרובה".

בבנק מציינים לחיוב את קופת המזומנים הדשנה של החברה העומדת על 146 מיליון דולר. דוידסון מתאר זאת כ"מצב פיננסי מצוין, גם במידה והמשבר יימשך למעלה משנה ויקטין את הכנסות אלווריון בצורה מהותית". עוד כותב לוינסון, לזכות החברה ניצבת העובדה כי היא נקטה בצעדים מונעים ובתוכנית התייעלות במהלך חודש דצמבר, למניעת התדרדרות מהותית ברזרבות המזומנים במהלך 2009.

עם זאת, גם בבנק לא רואים רק ורוד. ראות של 4 חודשי מכירות קדימה בלבד ותזרים מזומנים החופשי שעמד בשנים האחרונות על שלילי עד אפסי, וללא צפי למעבר לחיובי בשנה הקרובה הביאו את בנק הפועלים לפתוח את סיקור החברה עם דירוג פושר של "תשואת שוק" ומחיר יעד של 4 דולרים.

דוידסון מציין כי קיימת "אי וודאות גבוהה לגבי שנת 2009, וצמיחת המכירות של אלווריון". לדבריו, "אי הוודאות נגזרת כתוצאה מהמיתון העולמי שיגרום להאטה ניכרת בהשקעה בתשתיות בכלל ובטכנולוגיה ה-WiMAX בפרט".

להערכתו, העתיד בטווח הבינוני והארוך לא ברור, שכן קיים סיכון טכנולוגי הנגזר מכך ששיטת ה- WiMAX טרם ביססה את עצמה כנישה ו/או כטכנולוגיה מתחרה לשיטות הסלולר האחרות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully