וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שלמה נס למוסדיים: "אין פירעון מיידי כי אין עילה; ליולי יש כסף בקופה והיא תמשיך לפעול"

שרית מנחם

18.1.2009 / 15:48

נס חזר בו ממכירת השליטה ביולי: "יש שיפרשו את ביטול ההסכם כחולשה אבל אני קשוב לשותפים ולמשקיעים"


כחודש אחרי ישיבת מחזיקי האג"ח הסוערת שכינסה , התכנסו היום שוב מחזיקי האג"ח לישיבה שמסכמת את הפרשה - יולי לא תמכור את השליטה בה והמשא ומתן מול משפחת מידן יורד מהפרק.

"אנחנו מתחשבים במשקיעים ולכן החלטנו לבטל את המשא ומתן", כך אמר שלמה נס, יו"ר הדירקטוריון ומבעלי השליטה ביולי. "העסקה שהבאנו היתה טובה לחברה אבל היא עסקה מורכבת מאוד ומלווה בפרוצדורות מסובכות של הערכות שווי. לכן, לאחר ששמענו את בעלי המניות החלטנו לבטל את המו"מ שהתנהל", הסביר נס.

העסקה שקידם נס היתה מכירת השליטה ביולי לחברת נווסטיניו (Mavestinio Limited) הרשומה בקפריסין. החברה הרוכשת היא בשליטת שני ישראלים לשעבר, תושבי אוסטרליה, משה מידן ונתן סטוליאר, הפועלת בערים פוזנן ולודג' שבפולין בתחום הנדל"ן. מה שהקפיץ את בעלי האג"ח היה האופציה שניתנה לנס, להנרי קיופטל, בעל השליטה בחברה ולבעלי עניין נוספים למכירת אחזקותיהם בעוד 4 שנים. המוסדיים לא אהבו את העובדה שהאנשים מאחורי החברה, אותם אנשים שבגללם החליטו להשקיע בחברה, עוזבים את העסק. בישיבה הקודמת שכינסה יולי, הם העבירו מסר חד לנס ושותפיו: הם לא רוצים עסקות חדשות, לא רוצים שותפים חדשים וממש לא רוצים "הרפתקאות" במזרח אירופה. הם רוצים את בחזרה הכסף ועכשיו.

ואם זה לא הספיק, שלחה פסגות לנס כמה ימים לאחר האסיפה מכתב התראה, כך שאם ימשיך לקדם את העסקה, יעתור פסגות כמחזיק אג"ח של יולי שוקי הון, ויבקש פירעון מיידי של החוב. לטענת פסגות, יש במהלך עילה לפירעון מיידי. נס הבין את המסר ויולי פירסמה בתחילת החודש הודעה כי פועלת לביטול המו"מ.

"יש שיפרשו את ביטול ההסכם כחולשה", אמר נס. "אבל אני גאה שאני קשוב לשותפים ולמשקיעים". נס הוסיף כי זו אינה הפעם הראשונה כי הוא המוסדיים מפעילים עליו לחץ: "בתחילת 2007 כששקלנו עסקות בארה"ב, כולם אמרו לנו, למה אתה לא קונים? תשקיעו, למה אתה מחכים, כולם משקיעים. אבל אנחנו הלכנו נגד הזרם, הרגשו שזה לא הזמן לעסקות. מי שמשקיע אצלנו, יודע שאנו פועלים באחריות. כולם עסוקים היום בלהינצל מהמשבר, גם אנחנו, אבל בו בזמן אנו קשובים במידה הרלוונטית למשקיעים שלנו", הסביר נס.

באשר לפירעון המיידי שדרשו המשקיעים בעסקה הקודמת, הוסיף נס: "אתם השקעתם בחברה בתנאים מסוימים ואנו עומדים ונמשיך לעמוד בהם. אין פירעון מיידי כי אין עילה לפירעון מיידי. ליולי יש כסף בקופה והיא תמשיך לפעול".

נס הוסיף כי בשוק של היום יש הזדמנויות ויולי עם הכסף שנמצא בקופתה - 100 מיליון שקל - תנצל זאת. הוא הדגיש כי כל העסקות שייבחנו יענו על הקריטריונים שציינו עבור העסקה הקודמת שקידמו: שותפים ראויים ומתאימים; שהכסף של יולי לא יציל פרויקטים אחרים או מישהו שנתקע; שהעסקה תגדיל באופן משמעותי את ההון העצמי של יולי ותשרת את החוב.

המוסדיים שהגיעו לישיבה רגועים הרבה יותר מהישיבה הקודמת הקשו על נס ושאלו האם ישקול עסקה שתכלול יציאה שלו מיולי. נס השיב כי כבר קיבל הצעות כאלה בעבר ושלל אותם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully