וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בניו אפליקום מתכוננים לשנה לא קלה

הארץ

15.11.2001 / 8:37

ניו אפליקום דיווחה אתמול על הכנסות של 73.2 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2001, לעומת הכנסות של 81.3 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2000. מנכ"ל ניו אפליקום, אליעזר אורן, אמר כי ירידה של 8 מיליון שקל במחזור המצרפי נבעה מירידה במחזור המכירות של החברות הבנות בחו"ל - NetQ ו-Xtivia - בכ-12 מיליון שקל.

Xtivia ו-NetQ סבלו ב-2001 מההרעה שהיתה בכל הענף, אומר אורן. לדבריו, ניו אפליקום נוקטת גם עתה, לאחר שפוטרו בשנה האחרונה כ-70 מעובדי החברה, צעדי ייעול בחברות הבנות בחו"ל. המטרה היא להביא את שתי החברות לאיזון תפעולי ב-Xtivia .2002 מפתחת מערכות הבנויות על מאגרי נתונים גדולים ו-NetQ עוסקת בפיתוח מערכות Web.

היקף הפעילות בישראל, אומר אורן, צמח ברבעון בכ-5% לעומת הרבעון המקביל ב-2000. לדברי אורן, ניו אפליקום השיגה את הצמיחה למרות הלחץ המופעל עליה כיום מצד הלקוחות להוריד מחירים, ולמרות הירידה החדה בהיקף ההשקעות בטכנולוגיית המידע.

ניו אפליקום הוא בית תוכנה הפועל בישראל וחו"ל באופן ישיר, וכן באמצעות חברות בנות. החברה מעסיקה כ-550 עובדים. ניו אפליקום מפתחת תוכנות ייעודיות ומעניקה שירותים ותחזוקה. פיתוחי התוכנה מבוצעים בכמה מהמקרים כ"פרויקטים סגורים" לפיתוח ושילוב מערכות ללקוחות (Turn Key Projects), ובחלקם באמצעות שילוב עובדי החברה בצוותים משותפים עם אנשי התוכנה של הלקוחות, כשהתמורה משולמת לחברה בהתבסס על תשומותיה במפעל.

ניו אפליקום מעניקה גם פתרונות תוכנה בתחום ניהול משאבי הארגון. פעילות החברה בתחום זה מבוססת על פתרונות תוכנה מוכנים, שמייצרים בתי תוכנה מחו"ל ומשווקים על ידי החברה. רשיונות לשימוש בפתרונות התוכנה משווקים כשהם משולבים בעבודת ניתוח, פיתוח תוכנה, ליווי היישום והטמעתו. החברה הבת קומסופט (68%) אחראית על פיתוח ושיווק מוצרי תוכנה בסביבת מסדי נתונים. כמו כן מפתחת קומסופט תוכנות ליצרני תוכנה בחו"ל, ועוסקת בפיתוח תוכנה בסביבת Web.

הרווח הגולמי של החברה קטן ברבעון ב-36% לעומת הרבעון המקביל ב-200 לכ-16.3 מיליון שקל. ירידה חדה נרשמה גם בשיעורי הרווחיות הגולמית, שהסתכמו ברבעון השלישי ב-22% לעומת 31% ברבעון המקביל ב-2000. עם זאת אומר אורן כי שיעורי הרווחיות הגולמית בפעילות בישראל הם 30%, בהשוואה לשיעורי רווחיות של 33% בתקופה המקבילה ב-2000. הרווח התפעולי הסתכם ברבעון בכ-50 אלף שקל בלבד, לעומת 8.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2000.

הכנסה חד פעמית שרשמה ניו אפליקום ברבעון השלישי בסך של 3 מיליון שקל בגין מכירת טי-סופט לפורמולה ויג'ן, הובילה את החברה לרווח נקי של 150 אלף שקל ברבעון, לעומת 4.6 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2000.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully