וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מדד סביבת האינפלציה עלה ב-0.1% והוא עומד עתה על 3.7%

שלומי גולובינסקי

15.11.2001 / 9:54

בנשואה זנקס מסבירים כי העלייה נובעת בעיקר מהירידה בתמ"ג ברבע השלישי של השנה בשיעור של 2.8% במונחים שנתיים, שמשמעותה קיפאון בתמ"ג בארבעת הרבעים האחרונים

מדד סביבת האינפלציה של בית ההשקעות נשואה זנקס עלה בשבוע שחלף בשיעור של 0.1% והוא עומד עתה על 3.7%. בבית ההשקעות מסבירים כי העלייה נובעת בעיקר מהירידה בתמ"ג ברבע השלישי של השנה בשיעור של 2.8% במונחים שנתיים, שמשמעותה קיפאון בתמ"ג בארבעת הרבעים האחרונים לעומת ארבעת הרבעים שקדמו להם.

שוק ההון המשיך להאמין בירידת שיעור האינפלציה וביטא זאת על ידי המשך הביקושים לשחרים ואף בחוזקה רבה לאורך כל עקומת התשואות. הריבית הריאלית ירדה בשבוע שחלף ב- 0.1% ל-2.5%. ציפיות האנליסטים בשבוע שחלף ירדו ב-0.2% והן עומדות על 1.8%.

הציפיות האינפלציוניות בשוק ההון המשיכו לרדת זה השבוע התשיעי ברציפות. השבוע ירדו הציפיות בשוק ההון ב-0.4% נוספים, והן עומדות כרגע על 0.6%. האינפלציה הבסיסית, ללא שינוי, עומדת כיום על 2.1%, זאת טרם פרסום המדד לחודש אוקטובר.

האינפלציה המשתקפת מנתוני M1 שבה ועלתה לשיעור עוד יותר גבוה, הפעם ב-1.6%. האינפלציה המשתקפת ב-M1 עומדת כיום על 16.0%. עלייה זאת נובעת מהעובדה כי בעוד שהמשק קפא על מקומו בארבעת הרבעונים האחרונים, כמות הכסף גדלה בשיעור ניכר והיא מבטאת פוטנציאל ללחצים אינפלציוניים בעתיד. הריבית הריאלית ירדה בשבוע שחלף ב-0.1%. הירידה בריבית הריאלית נובעת מעלייה בסביבת האינפלציה. הריבית הריאלית עומדת על 2.5%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully