וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ויטה פרי גליל לבית המשפט: מוכנים להעביר את מניות השליטה לקרן ייעודית

הילה רז

19.1.2009 / 11:08

ביום חמישי מינה ביהמ"ש כונסי נכסים זמניים בשל חובות של שלושת מפעלי ויטה בסך כולל של כ-260 מיליון ש'


החברה הציבורית מבקשת מבית המשפט לדחות את בקשת הכינוס ולהורות על ביטול צו הכינוס הזמני שניתן על ידי בית המשפט המחוזי בחיפה ביום חמישי האחרון והשבת המצב לקדמותו. ביום חמישי האחרון מינה בית המשפט כונסי נכסים זמניים בשל חובות של שלושת מפעלי ויטה בסך כולל של כ-260 מיליון שקל.

ויטה פרי גליל מעסיקה כ-500 עובדים. החברה עוסקת בייצור, יבוא, רכישה ושיווק של ירקות מעובדים, מרקים, רטבים לבישול שקדי מרק ושמנים. בנוסף, פועלת החברה בתחום המוצרים המצוננים כמו ירקות קפואים, עוגות תחת המותג קפולסקי ועוגות וקצפות תחת המותג ריץ'.

ויטה מציינת בתגובתה כי אף שלא התבקש סעד נגדה, למעט תפיסת מסמכי הנהלת חשבונות, החברה מצאה לנכון להגיב מאחר שמינוי כונס נכסים למפעלים משמעו פגיעה אנושה ובלתי הפיכה במכלול נכסיה של החברה הציבורית ובהם מאות עובדיה שיוותרו ללא פרנסה באזורים מוכי אבטלה, במיוחד על רקע המשבר הכלכלי הנוכחי.

ויטה, המיוצגת על ידי עו"ד אילן שביט-שטריקס וניצה פוזנר ממשרד חיים צדוק ושות', מציינת כי אף ששקדה בתקופה האחרונה על הכנת תוכנית להסדר נושים, העדיפו הבנקים להתבצר בעמדה השוללת את
ההסדר המוצע, מבלי לדון לעומק בדרכים מיטיביות למזער את הנזקים.

במקביל הגישה ויטה בקשות לאישור הסדר נושים וכינוס אסיפות נושים ובעלי מניות של החברה הציבורית. ויטה מציינת כי פעילותה השוטפת של התשלובת מניבה עודף תפעולי תזרימי העומד לפני הוצאות מימון על 25 מיליון שקל בשנה, ואולם החוב ההיסטורי של התשלובת גרם לכך שנטל המימון עולה על יכולת הפרעון של החברה מתוך העודף התפעולי. לפיכך טוענת התשלובת כי שימורה כעסק חי תוך ביצוע הסדר נושים הוא צעד הכרחי.

על פי עיקרי הסדר ההבראה שמציעה ויטה תזרים קבוצת משקיעים 24 מיליון שקל כנגד הקצאת מניות בשיעור של 51% מההון המונפק של ויטה בדילול מלא. הארגונים החקלאיים בצפון הארץ ישתתפו בהשקעה זו בסך של 20 מיליון שקל. בעלי השליטה הנוכחיים יישאו בסך שלא יפחת מ-4 מיליון שקל. תנאי נוסף של הארגונים החקלאיים הוא שהשליטה בחברה הציבורי תהיינה בבעלותה המלאה המוחלטת של קרן ייעודית, ולא בידי קבוצת בעלי השליטה הנוכחית או בידי קבוצת המשקיעים. הקרן, לפי ההצעה, תנוהל על ידי חברת ניהול שתהיה בשליטתו של גורם כלכלי שזהותו תקבע מראש ובהסכמה בין הארגונים לבין הבנקים. הקרן תנהג בחברה כבעלת שליטה ותמנה דירקטורים ותהיה בעלת זכות למכור את המניות.

בנוסף יגובש עם המגדלים הסדר מוסכם לפריסת תשלומים בגין החוב כלפיהם. לפי ההצעה, הבנקים הנושים המובטחים יפחיתו חלק מחוב החברה, שסכומו לא פורט בבקשה, בתמורה להקצאת מניות בשיעור כולל של 15% מהון החברה.

ויטה מציינת כי הבנקים בחרו להציג תמונת מצב מגמתית ומעוותת, אף שלא התרחש אירוע מהותי. לגרסת ויטה היא לא ערכה מכירות חיסול במחירי הפסד כפי שטענו הבנקים והיא מכנה את טענות הבנק זדוניות ומבוססות על השערות חסרות שחר, שמקורן באינטרסנטים. כן מציינת החברה כי היא ממשיכה לפעול לגביית חובות לקוחות ולא נתנה כל הנחה חריגה ללקוחות עקב הקדמת תשלומים.

תשלובת ויטה מציינת כי אינה דבקה בהצעת ההסדר הספציפית שהגישה כעת והיא מקווה לדון בהצעות נוספות מהן יבחרו הנושים את ההצעה המיטבית מבחינתם, כך שהתשלובת תמשיך בפעילותה כעסק חי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully