וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מעלות מורידה את הדירוג לאג"ח של גילת לוויינים: "לחברה נגישות נמוכה למקורות מימון"

שלומי גולובינסקי

15.11.2001 / 11:25

הדירוג החדש עומד על B; מעלות מעריכה כי גם בשנת 2001 המשיכה גילת לשמור על מעמדה הדומיננטי בשוקי ה-Enterprise והטלפוניה הכפרית

חברת דירוג האשראי מעלות מורידה את הדירוג לאג"ח של גילת לוויינים הנסחרת בנאסד"ק מ-BBB ל-B. מדובר בדירוג יזום על ידי מעלות, המבוסס אך ורק על המידע שפירסמה החברה לציבור.

האנליסט גל טננבוים מציין כי הורדת הדירוג משקפת את האתגרים בסביבת פעילותה של גילת לוויינים, והתחרות הגוברת בתעשיית תשתיות התקשורת. כמו כן משקפת הורדת הדירוג את אי התאמת מבנה הוצאות החברה להיקפי פעילותה הנוכחיים, כמו גם את הסיכונים הכרוכים בקיצוצי כ"א במסגרת הליך הרה-ארגון עליו הודיעה החברה, ואת אי הוודאות בקשר לעתיד מיזם starband.

מעלות מעריכה כי גם בשנת 2001 המשיכה גילת לשמור על מעמדה הדומיננטי בשוקי ה-Enterprise והטלפוניה הכפרית בהם הגיע נתח השוק שלה ל-44% (שוק ה-Enterprise) ו-78% (שוק הטלפוניה הכפרית). יחד עם זאת, מאורעות ה-11 בספטמבר, ההאטה הכלכלית בצפון אמריקה ומערב אירופה וצמצום ההוצאות על תשתיות תקשורת לא פסחו על גילת. מעלות רואה בחיוב את הפסקת מימון המכירות של החברה, היות שהיא תאפשר לחברה לשפר את מיקודה העסקי ולהקטין את החשיפה שלה לחובות אבודים.

להערכת מעלות, לגילת לוויינים יש כיום נגישות נמוכה למקורות מימון, בדומה למרבית חברות תשתיות ושירותי התקשרות, עקב הסנטימנט השלילי מצד שוק ההון, שבא לידי ביטוי בירידה חדה בשערי מניות החברה. טננבוים מציין, כי היקפי התיק הנזיל של גילת - 86 מיליון דולר - מלמדים על נזילות סבירה לטווח הקצר, כאשר בטווח הארוך מצפה החברה ליתרות מזומנים נוספות מ-GVT ברזיל ו-rStar, כ-70 מיליון דולר, מרביתם בשנת 2002, מפירעון חובות של סטארבנד (65 מיליון דולר ב-2003), וממכירת או שעבוד רכוש קבוע (40 מיליון דולר על סמך פרסמומי החברה).

טננבוים מציין כי מאז 1997 פעילות החברה מתאפיינת בתזרימי מזומנים שליליים מפעילות שוטפת, בעיקר עקב גידול מתמשך בהון החוזר התפעולי. החברה לא צופה לחזור לתזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת במהלך 2002, אולם מעלות מעריכה כי גם אם ציפיות החברה יתגשמו, הרי שהתזרים הכולל עשוי להיות שלילי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully