וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פורטיסימו מחזקת את האחיזה באמבלייז לקראת מאבק השליטה: הגיעה לאחזקה של 16% מהחברה

ניר צליק

19.1.2009 / 22:28

הקרן הפכה לבעלת עניין באמבלייז לפני שבוע לאחר שקנתה 14.15% ממניות החברה תמורת כ-8-7 מ' ד'


אחרי שקרן פורטיסימו הפכה לבעלת עניין ב והודיעה לפני מספר ימים כי היא מחזיקה ב-14.15% ממניות החברה (שנקנו תמורת כ-8-7 מיליון דולר בתקופה האחרונה), הודיעה היום הקרן כי היא הגיעה לאחזקה של 16% מאמבלייז. את המניות קנתה פורטיסימו בימים האחרונים בשוק הפתוח.

איתן אלדר ורועי גיל אמורים לקבל לידיהם את מניותיו של אלי רייפמן באמבלייז, כאשר רייפמן מחזיק בכ-15.3% ממניות החברה, שמושכנו להבטחת חובתיו לנושים, ובהם איש השוק האפור - שלי נרקיס. בנוסף, חתמו השניים על הסכם שליטה עם דונלד סטרום, המחזיק בכ-8.9% ממניות אמבלייז, וביחד הם מחזיקים ב-24% ממניות החברה. על פי דבריהם, הם גם נתמכים בקרן שרודרס הבריטית, המחזיקה בכ-15.2% מאמבלייז, אולם בין הקרן הבריטית לשניים אין הסכם חתום.

על פי ההערכות, עשויה פורטיסימו לשלב ידיים דווקא עם נפתלי שני, המחזיק ב-13.9% מהחברה, ומאחר ובשוק הפתוח נמצאות יותר מ-30% ממניות החברה, ייתכן והמאבק לא הוכרע סופית לטובת רועי גיל ואיתן אלדר.

עיקר העניין של אלדר וגיל נובע מאחזקתה של החברה ב-51% מפורמולה, השולטת במטריקס, מג'יק וסאפיינס, ובקופת המזומנים הדשנה שלה. על פי המאזן המאוחד של פורמולה, בקופתה של החברה מזומנים והשקעות לזמן קצר בשווי של כ-182 מיליון דולר נכון לסוף הרבעון השלישי, אולם מאז חילקה החברה דיווידנד בהיקף 30 מיליון דולר.

אמבלייז הוציאה במהלך השנים יותר מ-100 מיליון דולר על פיתוח המכשיר הסלולרי של החברה. הגירסה החדשה של המכשיר, מונולית', צפויה לצאת לשוק במהלך 2009, והדיווידנד שקיבלה אמבלייז מפורמולה, בגובה 15 מיליון דולר, יושקע בהשקתו, על פי הודעתה של החברה.

אולם, על פי הערכות בשוק, אלדר וגיל לא רואים עין בעין עם שני את עסקי הסלולר של החברה. בעוד אלדר וגיל חושבים כי פעילות זו היא חסרת תכלית, שני מאמין בזכות הקיום שלה ומעוניין בהמשך טיפוחה. נדמה כי עיקר המאבק בין הצדדים ניטש סביב פעילות זו דווקא.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully