וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עסקה בהיקף של עד מיליון דולר לגילת בקזחסטן

שמואל שוסטר

21.1.2009 / 16:16

החברה תשדרג את רשת התקשורת הלוויינית ותאפשר אספקת שירותי טלפוניה ואינטרנט לקהילות מרוחקות במדינה


תרחיב את רשת הלוויינים של קזחסטן טלקום, לקוחה ותיקה של החברה, בעסקה שהיקפה עשוי להגיע למיליון דולר. על פי הערכות בשוק, תספק גילת עד כ-2,000 תחנות לווייניות זעירות שיאפשרו גם אספקה של שירותי טלפוניה ושירותי אינטרנט על גבי פס רחב לקהילות מרוחקות בקזחסטן.

אריה רוזיכנר, סגן נשיא מכירות אזורי של גילת ברוסיה אמר כי "אנחנו גאים להמשיך ולתמוך בצמיחתה ובצרכיה הגוברים של 'קזחסטן טלקום' שהינה לקוחה שלנו מאז 1998. טכנולוגיית ה- VSATשל גילת מספקת פתרון מצויין לקזחסטן טלקום ומאפשרת העברה זולה ויעילה של שירותי אינטרנט מהיר וטלפוניה לאזרחי קזחסטן החיים באזורים לא נגישים ובתנאי מזג אוויר קשים. אנו מצפים להמשיך להיות מובילים בתחומינו בקזחסטן וגאים לעבוד עם קזחסטן טלקום לשיפור איכות החיים של אזרחי קזחסטן באזורים המרוחקים של המדינה".

לפני כשבוע פיטרה גילת כ-40 מתוך כ-1,000 עובדיה ברחבי העולם. במקביל להליך הפיטורים, יקצצו המנהלים הבכירים 15%-10% משכרם. באחרונה פורסם כי החברה חתמה על הסכמים חדשים עם משרד התקשורת בקולומביה, ותספק שירותים בשלושה פרויקטים שניתנו לחברות בנות של גילת ב-99' ו-2002. בהסכמים החדשים נקבע כי יוסרו אלפי אתרי טלפוניה שאינם נחוצים עוד לאוכלוסייה באזורים המרוחקים בקולומביה.

בנוסף, נקבעו תנאים לשחרור כ-24 מיליון דולר, עלות הפרויקט, שהופקדו בנאמנות גילת נאלצה למחוק ברבעון הרביעי של 2007 12.2 מיליון דולר כתוצאה מהפרשה הקשורה לירידת ערך של נכסים הקשורים בפעילות זאת בקולומביה. עם תום הרבעון השלישי של השנה, אמר מנכ"ל החברה, עמירם לוינברג, בשיחה עם המשקיעים כי במידה שההסכם יבוטל, עשויה גילת להיאלץ להשיב 27 מיליון דולר לממשלת קולומביה. כעת התפוגג חשש זה, אך לא מנע את מהלך הפיטורים.

מקורות בשוק ההון טענו בזמנו כי אחת מהסיבות לביטול העסקה בין גילת לקונסורציום המשקיעים נעוצה באי ודאות בנוגע לעתידה של עסקת גילת עם ממשלת קולומביה. כזכור, באוגוסט השנה התפוצצה העסקה לרכישת גילת לוויינים על ידי קונסורציום המשקיעים בראשותו של מאיר שמיר.

במארס השנה חתמה גילת על הסכם למכירתה תמורת 475 מיליון דולר לקונסורציום משקיעים, שכלל את קבוצת גורס(The Gores Group LLC) , חברת מבטח שמיר החזקות, חברות פרטיות בבעלות רועי בן-ימי, עמי לוסטיג ואיתן סטיב, וכן חברת די.ג'י.בי השקעות (DGB Investments Inc). הרוכשים נסוגו מביצוע העסקה ובתגובה הגישה גילת תביעה נגד הקבוצה על מלוא דמי הביטול שהיו נקובים בחוזה עמה, 47.3 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully