וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מאינד צופה ירידה של 17% בהכנסותיה לרבעון הרביעי של 2008 שיסתכמו ב-4.6 מיליון דולר

שמואל שוסטר

22.1.2009 / 15:19

השלימה רכישה חוזרת של 2.1 מיליון מניות מאז ירד מחיר המניה מתחת לרף המינימום למסחר בנאסד"ק


2008 לא הייתה קלה בעבור , ספקית שירותי הבילינג הקטנה מיוקנעם, ונראה כי גם הסיום שלה לא יהיה טוב בהרבה. לאחר שרשמה ירידה עקבית בהכנסותיה, במהלך שלושת הרבעונים הראשונים של השנה, מדווחת מינד על המשך המגמה גם בהכנסותיה לרבעון הרביעי.

מאינד תפרסם את דו"חותיה לרבעון הרביעי של 2008 ולשנה כולה רק ב-18 לפברואר, אך היא מספקת תחזיות מקדימות כבר היום. החברה צופה הכנסות של 4.6 מיליון דולר לרבעון – ירידה של 17% בהשוואה להכנסותיה ברבעון הרביעי של 2007, שעמדו על 5.56 מיליון דולר. כמו כן מדווחת מאינד כי עם סיום השנה החזיקה ב-9.8 מיליון דולר במזומן, אחרי הוצאה של 1.5 מיליון דולר על רכישה חוזרת של מניותיה ותזרים מזומנים חיובי מפעילות של כחצי מיליון דולר.

בהמשך לתוכנית הרכישה החוזרת עליה הכריזה מאינד בספטמבר, הודיעה החברה כי השלימה עד לסוף השנה רכישה של 2.1 מיליון מניות, וכי עם סיום השנה עמד מספר המניות של החברה על כ-19.5 מיליון מניות.

מאינד השקיעה בעבר 62% מכספה, 20.3 מיליון דולר, בניירות ערך מסוג ARS לפדיון ב-2046. בעקבות פריצת משבר האשראי בעולם ביולי אשתקד, איבדו משקיעים רבים את אמונם במכשירי האשראי בשוק, דבר שהוביל לקריסה מהירה במחירי מכשירים אלו. בפברואר 2008 הגישה מאינד לרשות הרגולטורית של תעשיית הפיננסים בארה"ב (FRIA) תלונה, במסגרתה טענה להונאה ולהפרה של כמה חוקי ניירות ערך פדרליים, ותבעה פיצוי כספי על השקעה שבוצעה עבורה בניירות הערך הללו. כעת מעדכנת החברה כי הדיון בעניין נקבע ליוני 2009. מאינד אינה יודעת להעריך מתי תסתיים הפרשה, אך מסרה כי בינתיים היא ממשיכה לקבל את תשלומי הריבית החודשיים בגין ניירות הערך.

במהלך השנה שחלפה איבדה מניית מאינד 66% מערכה והיא נסחרת במחיר של 68 סנט למניה – מתחת לרף המינימום למסחר בבורסת נאסד"ק. מחיר זה משקף לחברה שווי של 14.6 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully