וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טלעד הגישה תגובתה לשינוי הרגולציה: "הרשות פועלת בחוסר תום לב; השימוע - מראית עין להכשרת השרץ"

אופיר בר-זהר

22.1.2009 / 17:16

חברת טלעד מתנגדת לביצוע שינוי בכללי הרגולציה ומתן הקלות לערוצים 2 ו-10


חברת טלעד מתנגדת לביצוע שינוי בכללי הרגולציה ומתן הקלות לערוצים 2 ו-10, וטוענת כי לרשות השנייה אין סמכות למתן הקלות כאלה, כך עולה מתגובתה של החברה למתווה שינוי הרגולציה שפירסמה הרשות השנייה. טלעד טוענת בנוסף, כי הרשות לא הציגה את מלוא המידע הנוגע להחלטות שהיא עתידה לקבל ולפיכך לא ניתן להעביר התייחסות כוללת ומקיפה לנושא.

טלעד, אשר הפסידה לרשת ולקשת במכרז על ערוץ 2, מגדירה את עצמה "כמי שנשלל ממנה הזיכיון לשדר בערוץ 2 לאחר שאחרים הועדפו על פניה בשל התחייבויות עודפות שבהן החליטה הרשות השנייה עתה להקל. התחייבויות, אשר רובן לא קוימו מלכתחילה מאז תחילת תקופת הזיכיון ואינן מקוימות גם כיום".

לפי טלעד "את הפרתן הרבות והמשמעותיות לאורך כל תקופת הזיכיון מבקשות עתה רשת וקשת להכשיר בדרך של קבלת הקלות רטרואקטיוויות". מתווה שינוי הרגולציה שפורסם על ידי הרשות הוא רחב במיוחד וכולל עשרות סעיפים אשר אישורם יהווה שינוי מהותי של הכללים כפי שהם כיום, והקלות כלכליות בשווי שיכול להגיע למאות מיליוני שקלים בתקופת הזיכיון.

טלעד טוענת כי אין לרשות מנדט לבצע את השינוי מאחר והיא יכולה לבצע מהלך כזה רק במידה שחל שינוי משמעותי בשוק, שהכנסות הזכייניות הצטמצמו באופן מהותי או כיוצא בזה, דבר שלא אירע בשנתיים הראשונות לזיכיון. לדברי טלעד, "הרשות לא הציגה ולו שמץ של ראיה לכך כי אכן חל קיטון כלשהו בהכנסות הזכייניות, לא כל שכן קיטון משמעותי", ואף מעבר לכך – הזכייניות הכניסו סכום דומה לזה שצפו להכניס במסמכי המכרז.

טלעד חוזרת וטוענת לאורך המסמך, אשר הוגש על ידי עורכי הדין גדעון קורן וגיא קדם, כי מדובר בשימוע שתוצאותיו ידועות מראש וכי ברשות כבר גמלה ההחלטה לתת הקלות לזכייניות. לפי החברה, "'השימוע' שבכוונת הרשות לקיים נערך בחוסר תום לב, מתוך מגמתיות ברורה, ומתוך החלטה מוקדמת של הרשות לאשר את ההקלות מראש". טלעד מביאה מספר דוגמאות שבהן כבר אושרו הקלות שונות ללא שימוע, וכן אומרת כי ההקלות המוצעות בשימוע דומות באופן עד זהות להקלות שביקשו הזכייניות בעצמן.

החברה גם מוסרת עמדתה בנוגע למיזוג בין ערוץ 10 לרשת, ודורשת כי "אין להעניק למי מהזכייניות המתמזגות פרס. יש להבטיח כי הגוף הממוזג – ככל שיקום – ימלא אחר המחויבויות של שתי הזכייניות גם יחד". לדבריה, "בהחלט ניתן להניח כי המיזוג טומן בחובו שינויים נוספים אותם יבקשו הרשות והזכיינים לאמץ, ואין להותיר מצב שבו הרשות מאשרת עתה הקלות משמעותיות ותוך זמן קצר מאשרת הקלות ושינויים נוספים בעקבות המיזוג".

מהנהלת הרשות השנייה נמסר בתגובה: "הנושא ייבחן במסגרת הדיונים של מיקוד הרגולציה לאחר שיילמד החומר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully