וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אהוד ברק: יש להרחיב את התקציב בצורה דרמטית וחסרת מעצורים לשם השקעה בתשתיות ולמתן הלוואות

אורה קורן

22.1.2009 / 17:42

המועמד לראשות הממשלה: "חודשים ארוכים לפני שליהמן קרס אמרנו שיש כאן משבר ברור ושצריך לפעול מייד"


שר הביטחון, אהוד ברק, סבור כי הפיתרון למשבר הכלכלי הנוכחי הוא הרחבה דרמטית וללא מעצורים של התקציב לצורך השקעה בתשתיות, תעסוקה ומתן הלוואות למגזר העסקי.

במיפגש עם תעשיינים לא היסס ברק לעקוץ את בנימין נתניהו, המתמודד מולו על ראשות הממשלה. "מי שיודע כמה נתניהו מאמין בדרך הזו שקרסה לנגד עינינו, יתקשה להאמין שהוא גם זה שיוכל להביא את הפיתרון", אמר ברק. ברק נמנע מלהזכיר בשמה את ציפי לבני, המתמודדת הנוספת על ראשות הממשלה, אולם הוא התייחס למפלגת קדימה ואמר: "לגבי קדימה היא נראית מבולבלת ועושה צעדים קטנים מידי, מעטים מידי ומאוחר מידי".

"עמדותי הכלכליות ידועות", אמר ברק. "חודשים ארוכים לפני שליהמן קרס אמרנו שיש כאן משבר ברור, שאסור להתבלבל ושצריך לפעול מייד. הרצפטים על הקירות. זה הזמן להרחבה מיידית דרמטית ללא מעצורים (של התקציב - א.ק.), לצורך השקעה בתשתיות ובמחקר ופיתוח (מו"פ), להסבת עובדים וליצירת מנופי צמיחה לשלב שלאחר המשבר." הוסיף.

בעניין משבר האשראי, אמר ברק כי זה הזמן לטפל בצורה רצינית בכלכלה הריאלית ובנכונות להלוות. "הממשלה חייבת להתערב. זה לא עניין של חלקי אחוזי תקציב או תוצר". לדבריו, לא חשוב אם החוב יגדל ל-4% או ל-7% מהתוצר. ברק אימץ את עמדת התאחדות התעשיינים שקראה להקמת קרן אשראי במיליארד שקל שתמונף על ידי הבנקים ל-5 מיליארד שקל. משרד האוצר הסכים להקים קרן הלוואות בהיקף של 100 מיליון שקל השקעה ממשלתית שתמונף ל-500 מיליון שקל על ידי הבנקים.

ברק הוסיף, כי במשברים כלכלים אין להמשיך עם השיגרה והבירוקרטיה ולוח הזמנים השיגרתי. "אנחנו צריכים יכולת לקבל החלטות ולבצע, ולראות מה קורה באמת - לא מה שדיקלמנו שלשום אלא מה מתאים למציאות", הדגיש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully