וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נגד הזרם: מניית אפל עולה ב-6% בוול סטריט בעקבות מכירות שיא

נמרוד הלפרן

22.1.2009 / 19:50

דו"חות רבעוניים טובים מהצפוי שפירסמו החברה אמש הרגיעו חשש המשקיעים לגבי המנכ"ל ג'ובס


מניית עולה ב-6% בוול סטריט לאחר שהחברה דיווחה אתמול על תוצאות רבעוניות טובות מהתחזיות, אשר סייעו בהרגעת חששות המשקיעים כי פרישתו הזמנית של המנכ"ל סטיב ג'ובס תפגע בביצועי החברה.

אפל רשמה ברבעון שהסתיים ב-27 בדצמבר, שהיה רבעון הכספים הראשון של החברה, רווח נקי של 1.61 מיליארד דולר, או 1.78 דולר למניה, לעומת רווח נקי של 1.58 מיליארד דולר או 1.76 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 1.39 דולר למניה.

אפל רשמה ברבעון מכירות של 10.17 מיליארד דולר, צמיחה של 5.8% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, ומעל לתחזיות האנליסטים למכירות של 9.74 מיליארד דולר. אפל עצמה העריכה בחודש אוקטובר כי תרשום ברבעון רווח של 1.06-1.35 דולר למניה על מכירות של 9-10 מיליארד דולר.

החברה מכרה במהלך הרבעון 2.5 מיליון מחשבי מקינטוש - מעל לתחזיות האנליסטים למכירות של 2.4 מיליון מחשבים. אפל מכרה 22.7 מיליון נגני מדיה אייפוד (iPod) - הרבה מעל לתחזיות אנליסטים למכירות של 18.6 מיליון נגני מדיה. החברה מכרה ברבעון 4.4 מיליון מכשירי סלולר אייפון (iPhone) - זינוק של 88% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, אך פחות מהתחזיות האנליסטים למכירות של 5 מיליון מכשירים.

במבט קדימה, סיפקה אפל - כמנהגה - תחזיות שהיו נמוכות מציפיות האנליסטים. החברה צופה לרשום ברבעון הנוכחי רווח של 0.9-1 דולר למניה על מכירות של 7.6-8 מיליארד דולר. התחזיות לרבעון הנוכחי היו נמוכות מתחזיות האנליסטים לרווח של 1.12 דולר למניה על הכנסות של 8.19 מיליארד דולר.

"גם בתקופות מאתגרות כלכלית אלה, אנו שבעי רצון לדווח על ההכנסות והרווחים הרבעוניים הגבוהים בתולדות אפל. נרשמו הכנסות של יותר מ-10 מיליארד דולר, לראשונה מעולם", אמר מנכ"ל אפל, סטיב ג'ובס, בעת פרסום הדו"חות אתמול.

מצב בריאותו של מייסד ומנכ"ל אפל, סטיב ג'ובס, עמד במוקד תשומת לב המשקיעים ברבעון האחרון, למרות ניסיונות החברה להמעיט בחשיבות הסוגייה. בריאותו של המנכ"ל האגדי מהווה מקור לדאגה עבור המשקיעים באפל מאז שנת 2004, בה עבר ג'ובס בהצלחה ניתוח להסרת סוג נדיר של סרטן הלבלב. עם זאת, בחודש יוני האחרון שבו והתעוררו חששות כי בריאותו של ג'ובס לוקה, בשל רזונו הניכר בעת הצגתו של מכשיר iPhone החדש. נפוצו שלל שמועות כי הוא חולה בסרטן, לקה בהתקף לב ואף גוסס.

אירוע מביך במיוחד הנוגע לשמועות סביב מצבו הבריאותי של ג'ובס התרחש בחודש אוגוסט, כאשר טעות מצד העורכים של סוכנות בלומברג הביאה לפרסומה של ידיעת אבל בת 17 עמודים המסכמת את מפעל חייו של מנכ"ל אפל. הטעות נבעה ככל הנראה משינויי עריכה שבוצעו בידיעה שהוכנה מראש, לכל צרה שלא תבוא.

בחודש דצמבר הודיע אפל כי ג'ובס לא יישא את נאומו המסורתי בתערוכת מקוורלד בינואר, לראשונה זה כעשור, אולם לא ייחסה את היעדרותו הצפויה למצב בריאותו. עם זאת, בתחילת החודש חשף ג'ובס פרטים חדשים על מצבו הבריאותי, ואמר כי הוא סובל מחוסר איזון הורמונלי שגרם לאובדן משקל.

לבסוף, בשבוע שעבר, הודיע ג'ובס על פרישה זמנית מאפל למשך שישה חודשים, כדי להתמקד בטיפול בבריאותו. זאת לאחר שהתברר כי בעיותיו הרפואיות סבוכות יותר משהוערך תחילה. סמנכ"ל התפעול של אפל, טים קוק, יחליף את ג'ובס בניהול השותף של החברה לתקופה זו.

סוכנות הידיעות בלומברג דיווחה היום כי רשות ני"ע בארה"ב (SEC) פתחה בבדיקה האם אפל הטעתה את המשקיעים לגבי מצב בריאותו של ג'ובס, ודיווחה כנדרש על מצבו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully