וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אל על תשלם קנס בסך 15.7 מיליון דולר בגין תיאום מחיר הטסת מטענים

זוהר בלומנקרנץ

22.1.2009 / 20:15

מדובר בהסכם טיעון שהושג בעקבות חקירה שמתנהלת נגד חברות תעופה ע"י משרד המשפטים בארה'ב


חברת תשלם קנס כספי סך 15.7 מיליון דולר לממשלת ארה"ב בגין עבירה על חוק ההגבלים אשר קשורה לתיאום מחיר הטסת מטענים. זאת כחלק מעסקת טעון שאליו הגיעה חברת התעופה עם משרד המשפטים של ארה"ב. מועצת המנהלים של חברת אל על אישרה את ההסכם אמש.

הקנס הכספי יבוצע במספר תשלומים נושאי ריבית על פני ארבע שנים. חברת התעופה הפרישה מראש לצורך כך סך של 20 מיליון דולר, בהתאם להחלטת מועצת מנהלים מ-25 במאי 2008 ואשר מופיעה בדו"חותיה הכספיים. הסכם הטיעון צריך לקבל את אישורו של בית המשפט הפדרלי בארה"ב כבר בשבועות הקרובים. בכפוף לאישור ההסכם בבית המשפט, צפויה אל על להקטין את ההפרשה שביצעה בכ-5 מיליון דולר.

מדובר בהסכם טיעון שהושג בעקבות חקירה שמתנהלת נגד אל על וחברות תעופה נוספות על ידי מחלקת הגבלים עסקיים של משרד המשפטים בארה'ב. על פי החשד, תיאמו חברות התעופה השונות את מחיר הטסת המטענים בין השנים 2000 ל-2006.

בהתאם להסכם הטיעון, התחייבה אל על להודות כי ביצעה עבירה על דיני ההגבלים העסקיים בארה"ב והיתה מעורבת בתיאום רכיב אחד או יותר בתחום שירותי ההובלה האווירית של מטענים אל ארה"ב בתקופה שבין ינואר 2003 ובין לפחות פברואר 2006. בנוסף, התחייבה חברת אל על להמשיך ולשתף פעולה באופן מלא עם משרד המשפטים בארה"ב בחקירה.

משרד המשפטים של ארה"ב התחייב מצדו, על פי הסכם הטיעון, שלא להגיש אישומים נוספים כנגד חברת אל על או אישומים כנגד עובדים ונושאי משרה של החברה בהווה ובעבר, למעט מספר חריגים, ביחס לעבירות של דיני ההגבלים העסקיים בארה'ב אשר נעשו בנושא,לפני מועד ההתקשרות בהסכם הטיעון. הסכם הטיעון יסיים את ההליך בענין זה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully