וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית הדין האזורי לעבודה: המועמדים למשרת מנהל הטלוויזיה ברשות השידור יעברו מבדקי התאמה

רוני קורן-דינר

15.11.2001 / 17:59

דחה את טענת אגודת העיתונאים בירושלים כי ועדת המכרזים חרגה מסמכותה; רפיק חלבי, הנחשב למועמד המוביל, אמר למקורביו כי אם יתעקשו על מבדקים, יסיר מועמדותו

בית הדין האזורי לעבודה בירושלים דחה היום את בקשת אגודת העיתונאים בירושלים, שתבעה שלא להעביר את המועמדים למשרת מנהל הטלוויזיה של רשות השידור מבדקי התאמה של מכון חיצוני. אגודת העיתונאים טענה כי ועדת המכרזים של הרשות חרגה מסמכותה כאשר החליטה כי המבדקים יהוו תנאי לדיון נוסף במועמדות, בעוד שכביכול היא אינה מוסמכת לשנות את תנאי המכרז. אגודת העיתונאים שוקלת לערער על ההחלטה.

בית הדין קבע כי אין לראות בדרישת ועדת המכרזים בבחינת שינוי בתנאים, אלא כלי להוספת מידע. זאת, לאחר שחברי הוועדה מצאו בדיון הראשון שקיימו כי הכלים שבידיהם אינם מספיקים על מנת לבחור את המועמד הראוי לתפקיד, קיימו מכרז בין כמה מכונים מקצועיים ובחרו במכון פיל"ת. יו"ר הוועד המנהל של רשות השידור, נחמן שי, מסר כי בכוונת המוסדות הציבוריים של הרשות לדרוש את החלת המבדקים לגבי כל משרות הניהול ברשות.

במכרז הפנימי, שיצא לדרך ביוני השנה, מתמודדים שישה מעובדי הערוץ הראשון: רפיק חלבי, ראש חטיבת החדשות; חנן עזרן, עורך ומגיש תוכנית התחקירים "חשיפה"; אחיה גנוסר, מנהל מדור המבצעים של שירותי ההנדסה; מושון מצליח, מנהל מחלקת המבצעים וההפקה; חגי פיזם, מפקח שידור בטלוויזיה; ויראון רופין, ראש מחלקת המינהל ברשות.

המועמד המוביל הוא רפיק חלבי. למעשה, מועד פתיחת המכרז נדחה בשל ההליך המשמעתי שנערך בעניינו של חלבי, בפרשת העזרה שהגיש לכאורה למפלגת ש"ס בבחירות 1996. חלבי התנגד נחרצות לעריכת המבדקים, ובשיחות פנימיות עם מקורבים אמר כי אם יתעקשו על המבדקים הוא יסיר את מועמדותו לתפקיד מסיבות עקרוניות.

נכון לעכשיו, משרת מנהל הטלוויזיה מאויישת באופן זמני על ידי יאיר אלוני, סמנכ"ל ברשות השידור. אם תכריע הוועדה כי איש מבין מועמדי הרשות אינו מתאים, ייפתח המכרז מחדש עבור מועמדים חיצוניים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully