וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק לאומי: הפחד בשוק ירד אך רמת הסיכון בהשקעה במניות גבוהה

יובל מעוז

23.1.2009 / 10:54

בנק הפועלים: הירידות ב-2008 הביאו את מחיריהן של מניות רבות לרמות אטרקטיוויות להשקעה בטווח הארוך


מחלקות המחקר של שני הבנקים הגדולים בישראל מפרסמות את סיכומן השבועי וממשיכות להפגין פסימיות לגבי התאוששות שוק המניות בטווח הקרוב, במיוחד לאור פרסום תוצאות 2008 בקרוב. במחלקת המחקר של בנק צופים כי "בטווח הקצר צפוי המסחר בשוק המניות המקומי להתאפיין במגמה שלילית על רקע נתוני מקרו ומיקרו שליליים. התאוששות צפויה רק לקראת הרבעון הרביעי של 2009".

בלאומי מציינים כי גם השבוע נמשכה מגמת הירידה בתנודתיות: "סטיות התקן הגלומות באופציות המעו"ף, אשר מבטאות בין היתר את עוצמת הפחד בשוק המקומי, המשיכו לרדת והגיעו לרמה של כ-35%, לעומת כ-65% בשיאו של המשבר בשווקים.

"להערכתנו, חברות רבות נסחרות במחירים המשקפים ערך נמוך מערכן הכלכלי. יחד עם זאת, רמת הסיכון הכרוכה בהשקעה במניות עודנה גבוהה", כותבים בלאומי.

בשוק האג"ח, כותבים בלאומי כי להערכתם, בתקופה הקרובה ימשיך המסחר באפיק הקונצרני להתנהל במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים. מגמה זו תושפע בעיקר מהמשך ההתפתחויות בשווקים בעולם וממצבן הפיננסי של החברות המנפיקות, ויכולת הגיוס שלהן. "אנו מעריכים כי בחברות המאופיינות ברמת מינוף גבוהה הסיכון עדיין גבוה. לכן אחזקה באיגרות אלו אינה מתאימה כיום ללקוחות סולידיים וללקוחות שיידרשו לכספם בטווח הקצר".

בבנק הפועלים ממליצים להשקיע במק"מ

"הירידות של 2008 הביאו את מחיריהן של מניות רבות לרמות אטרקטיוויות להשקעה בטווח הארוך, אך זאת רק למשקיעים ארוכי נשימה וסבלניים, אשר יהיו מוכנים לסבול את תנודתיות השערים החריפה בטווח הקצר והבינוני", כך כותבים במחלקת המחקר של בנק .

"המלצתנו למרבית המשקיעים היא להמשיך ולהחזיק ברכיב מנייתי נמוך. למשקיעים בעלי אורך נשימה, אשר מוכנים לשאת בתנודתיות, מומלץ להתמקד בעיקר במניות דפנסיוויות, כגון מניות התקשורת, הפרמצבטיקה והאנרגיה, שכן החברות בענפים אלו ממשיכות להציג תוצאות עדיפות ביחס לממוצע הרב ענפי".

בשוק האג"ח כותבים בהפועלים כי האפיק הצמוד הקצר אינו אטרקטיווי להשקעה, בשל החשש כי האינפלציה בחודשים הקרובים עשויה להיות שלילית אף יותר מהתחזיות המוקדמות. בבנק ממליצים על השקעה במק"מ: "למרות תשואתו הנמוכה של המק"מ אנו ממליצים על השקעה בו, מאחר וההנחה היא כי הריבית תהיה ברמה של כ-1.25% במהלך השנה. כמו כן, אנו סבורים כי בחודשים הקרובה ניתן להגדיל בהדרגתיות את מרכיב הנזילות בתיק באמצעות השקעה במק"מ".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully