וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יועצי השקעות ומנהלי תיקים שיתחמקו מחובת הדיווח השנתי לרשות ני"ע ישלמו קנס של אלפי שקלים

TheMarker.com שירות

15.11.2001 / 18:38

בתקנות שאושרו היום בוועדת החוקה נקבע שיועץ השקעות שהפר את חובת הדיווח יחויב בתשלום קנס של 3,000 שקל

יועצי השקעות עצמאיים וחברות לייעוץ השקעות ולניהול תיקים שלא ימלאו אחר חובת הדיווח יחויבו בתשלום קנסות של אלפי שקלים. הצעה זו, שגיבשה לאחרונה רשות ניירות ערך, אושרה היום בוועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת.

החוק, המסדיר את פעילות יועצי השקעות ומנהלי תיקים הנמצאים תחת פיקוח של רשות ניירות ערך, קובע מהן חובות הדיווח החלות על יועצי השקעות ומנהלי תיקים.

החוק קובע כי מי שעוסק במקצועות אלה ברישיון חייב לדווח אחת לשנה על הדרך וההיקף בה ביטח את השקעות לקוחותיו.

ביטוח זה הוא בעל חשיבות, משום שהוא מאפשר לפצות את הלקוח במקרה של מעילה או רשלנות של בעל הרישיון.

כמו כן, נקבע שבעל רישיון לייעוץ השקעות או לניהול תיקים חייב להודיע לרשות ניירות ערך על כל אירוע שעלול לפסול אותו מלהמשיך ולהחזיק ברישיון.

עד כה נחשבו עבירות אלה לעבירות פליליות בלבד. על מנת להתמודד איתן היה על הרשות להפעיל את מנגנון האכיפה הפלילית, שהוא יקר וסבוך למדי ביחס לסוג העבירות ועלול להימשך זמן רב.

משום כך, המליצה הרשות לשר המשפטים לקבוע בתקנות שעבירות אלה הן גם עבירות מנהליות. ההגדרה החדשה מאפשרת לפשט בהרבה את הליך האכיפה המופעל נגד בעלי רישיון שמפרים את חובות הדיווח, משום שעל עבירות מסוג זה ניתן להטיל קנס בהליך שאינו פלילי.

בתקנות שהציעה הרשות ושאושרו היום בוועדת החוקה, נקבע שיועץ השקעות שהפר את חובות הדיווח יחויב בתשלום קנס בגובה 3,000 שקל. אם גם לאחר שתודיע לו הרשות על הטלת הקנס המנהלי הוא ימשיך להפר את חובות הדיווח, יוטל עליו קנס נוסף, בגובה 100 שקל לכל יום הפרה. לגבי תאגידים, הקנסות גבוהים יותר: 10,000 שקל להפרה ו-250 שקל לכל יום הפרה שיימשך לאחר מועד הטלת הקנס.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully