וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מארוול מדווחת על הכנסות של 73.1 מיליון דולר ברבעון השלישי, צמיחה של 102% לעומת הרבעון המקביל

נטע יעקבי

16.11.2001 / 0:20

הרווח הנקי פרופורמה הסתכם ב-3.4 מ' ד', לא כולל הוצאות חד פעמיות בשווי 105.1 מ' ד', מתוכן 104.5 מ' ד' מחיקות מוניטין ומחיקות בגין רכישות

החברה האמריקאית מארוול , המפתחת פתרונות לתקשורת בפס רחב, דיווחה היום על הכנסות של 73.1 מיליון דולר ברבעון השלישי, עלייה של 102% לעומת הרבעון המקביל ועלייה של 6% לעומת הרבעון הקודם. הרווח הנקי פרופורמה, לא כולל הוצאות הקשורות ברכישות ובמחיקות בגין פיצויי מניות, הסתכם ב-3.4 מיליון דולר או 3 סנט למניה (בדילול מלא) - זהה לרווח ברבעון הקודם ולעומת רווח נקי פרופורמה של 3.4 מיליון דולר או 4 סנט למניה (בדילול מלא) ברבעון המקביל.

בהכללת ההוצאות החד פעמיות הופך הרווח הנקי להפסד נקי עצום של 105.1 מיליון דולר או 92 סנט למניה (בדילול מלא), לעומת הרבעון המקביל אז הסתכם הרווח הנקי כולל הוצאות חד פעמיות ב-1.8 מיליון דולר או 2 סנט למניה (בדילול מלא). רוב המחיקות - 104.5 מיליון דולר - הן עבור מחיקות מוניטין ועבור רכישות שביצעה החברה.

נשיא ומנכ"ל מארוול, סאהט סאטורג'ה, אמר כי היה זה רבעון מצוין עבור החברה בהתחשב בצמיחת ההכנסות הסולידית. "הצלחנו להשיג אבני דרך משמעותיות עם המוצרים החדשים שהצגנו במהלך הרבעון בתחום אחסון המידע ובתחום התקשורת", הוא אמר.

במהלך הרבעון השלישי הציגה החברה את משדר Alaska Quad, ההתקן הראשון התומך בממשק האתרנט GMII/RGMII על גבי יישומים סיביים. כמו כן, השיקה החברה את ארכיטקטורת ה-Prestera - מתגים בעלי מהירות גבוהה ביותר המשמשים למעבר למערכות במהירות נמוכה יותר. כמו כן, השיקה החברה מתגים ביתיים המותאמים לשימוש פרטי או משרדי למעבר בין אפליקציות קול, נתונים ווידיאו. "באמצעות המוצרים החדשים אנו מסוגלים להציע ללקוחותינו מערכת מוצרים שלמה של פתרונות לתקשורת בפס רחב", הוסיף סאטורג'ה.

חברת גלילאו הישראלית נמכרה למארוול באוקטובר 2000 ומוצריה שולבו במערך המוצרים של מארוול. לפני המיזוג התמחתה מארוול בפיתוח וייצור שבבים ומעגלים מודפסים לשוקי התקשורת, וגלילאו היתה חברת מוליכים למחצה ללא ייצור עצמי (fabless) שמתכננת ומשווקת שבבים לרשתות תקשורת נתונים. השילוב בין השתיים יצר את מערכת המוצרים המשולבים המאפשרת מיתוג נתונים והעברתם במהירויות גבוהות.

יצוין כי מאז המיזוג שמרה מארוול על קו רווח נקי של 3.4 מיליון דולר, אך במהלך אותו הזמן השתנו שאר השורות בדו"חותיה. רק לשם השוואה, הכנסות החברה בסוף 2000 עמדו על 36.2 מיליון דולר, כמחצית מהכנסות החברה היום. כך, גם תקציב הפיתוח של החברה גדל פי 2.5 באותה תקופה והסתכם ברבעון השלישי של 2002 ב-24 מיליון דולר, לעומת 9.4 מיליון דולר בסוף 2000. תקציב מערך השיווק והמכירות גדל אף הוא ואיתו תקציב ההנהלה וכלליות, אולם ל-3.3 מיליון דולר בלבד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully