וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הכשרת היישוב קונה את בית מעריב ב-32.5 מיליון שקל

רז סמולסקי וגיא ליברמן

25.1.2009 / 20:45

הנכס יכניס לקופת מעריב פחות מחצי מהערכתה הראשונית;ה הרוכשת הינה החברה האם של מעריבהכשרת היישוב, החברה האם של עיתון מעריב, רכשה את בית מעריב ברחוב קרליבך בתל אביב תמורת 32.5 מיליון שקל בלבד. בעת פרסום המכרז למכירה בית מעריב, העריך העיתון כי שווי הנכס כולל פוטנציאל זכויות עתידיות, שטרם אושרו בו בכ-70 מיליון שקל.עם המכירה מתברר כי הנכס יכניס לקופת מעריב פחות מחצי מהערכתה הראשונית וגם זאת כאשר הרוכשת היא הכשרת היישוב, החברה האם של מעריב.למכרז ניגש רק מציע אחד שהציע סכום של 48 מיליון שקל, אך לא ההצעה הוגשה באופן לא חוקי, שכן לא צורפה לה ערבות בנקאית הנדרשת בסך של 10% מסכום ההצעה כפי שנקבע בהליכי ההתמחרות. המכרז הוארך כדי לאפשר למציע לתקן את ההצעה אך הוא חזר בו מכוונתו להתמודד במכרז.מחיר הנכס נקבע לפי דו"ח של השמאי דוד סגל שהעריך את שווי הבניין ב 36 מיליון שקל, תוך שהוא מציין כי מימוש מהיר של הנכס יביא להפחתה של 20% ממחירו קרי כ 6 מיליון שקל, כך שמחירו יעמוד על 30 מיליון שקל.במסגרת הרכישה התחייבה הכשרת היישוב להשכיר את הנכס בחזרה לעיתון מעריב למשך שנתיים עם אופציה להארכת השכירות בשנה נוספת תמורת דמי שכירות בסכום של 35 שקל למ"ר.
ל"מעריב" חוב פיננסי של 180 מיליון שקל נטו והתחייבות לפרוע אג"ח בסכום של כ-30 מיליון שקל במארס 2009. במחצית הראשונה של 2008 הפסיד "מעריב" כ-48 מיליון שקל, לאחר שבשנה הקודמת הפסיד העיתון כ-80 מיליון שקל.
בית מעריב הוא המקור היחיד להזרמת הון העיתון. כך מציינת החברה גם בהודעה לשוק ההון לאחר המכירה כי המכירה נועדה לפירעון תשלום האג"ח הקרוב בתאריך ה-5 במרץ. "המקור הזמין היחיד לכספים הינו מכירת הזכויות בנכס" ההודיע החברה.
בסוף אוגוסט בשנה שעברה התחייבה חברת הכשרת היישוב לרכוש את בית מעריב במידה ולא ימצא לו קונים. היא נתנה אופתיה ל"מעריב" למכור לה את הבניין במחיר שייקבע על ידי שמאי מוסכם. "מעריב" מצדו לא התחייב למכור את הבניין להכשרת הישוב באופן בלעדי והוא הוצע למכירה בשוק החופשי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully