וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מעלות הורידה דירוג האג"ח של פולאר השקעות ב-3 דרגות ל-BB פלוס

נתן שבע

26.1.2009 / 10:50

לחברה תיק מזומנים גדול אך חלויות של 170 מיליון שקל בשנה הבאה


מעלות מורידה את דירוג האג"ח של חברת הנדל"ן בשליטת זיל פלדמן ב-3 דרגות מ-BBB פלוס ל-BB פלוס. הורדת הדירוג באה בעקבות ירידה חדה בבסיס ומגוון עסקיה של החברה, ובעיקר בשל הישענות על תיק המזומנים הקיים, ומימוש נכסים לצורך שירות חובותיה. זאת, תחת היסמכות על תזרים מזומנים מפעילות כמצופה מחברות בדרגת ההשקעה. עם זאת נכון למועד זה, לחברה רמת נזילות גבוהה.

במעלות מציינים כי פעילות החברה מושתתת על רווחי מימוש ורווחי הון, פעילות שהינה תנודתית ורגישה יותר בעיקר בתקופות שפל, בדומה לתקופה הנוכחית. לחברה מחסור במקורות הכנסה שוטפים מהותיים מפעילות קיימת, אם מנכסים מניבים וממכירות בפרויקט קיים, ואם מדיווידנדים מחברות מוחזקות.

כל הפרמטרים השונים של התזרים כגון EBITDA (רווח תפעולי תזרימי) ו-FFO (רווח הנקי בתוספת דיווידנדים מהשקעות בני"ע, בתוספת פחת והפחתות ובניכוי הוצאות והכנסות חד פעמיות) הינם שליליים ב-2007 ו-2008.

מעלות מציינת כי לחברה מספר נכסים ודיווידנדים המייצרים תזרים של כ-7 מיליון שקל, פרויקט מגורים יזמי שמשרת את עצמו (כלומר ההכנסות ממנו משרתים את החוב) ומספר קרקעות ואחזקות שלא מניבות תזרים לחברה.

מאידך, קיימות לחברה הוצאות שוטפות של מימון והנהלה וכלליות, שיסתכמו בגובה של כ-30 מיליון שקל. מעלות מציינת כי החברה נסמכת בעיקר על תיק מזומנים קיים, וכן על מזומנים שינבעו ממימושים, ביניהן נכסי מקרקעין הכוללים גם נדל"ן מניב וכן הזרמה של כ-48 מיליון שקל בשנתיים הקרובות מבעל המניות בהתאם להסכם הרכישה.

נכון לראשית 2009 לחברה תיק מזומנים סולו של 217 מיליון שקל. קופת המזומנים של החברה נובעת בעיקר מהזרמת הון ב-2007 של כ-160 מיליון שקל(כחלק מרכישת השליטה על ידי פלדמן), ומימושים שביצעה החברה במהלך התקופה.

כמו כן, לחברה היקף נכסים לא משועבדים בשווי של כ-67 מיליון שקל. מקורות הנזילות מספקים לצורך שירות החוב לטווח הקצר. ב-2010 לחברה היקף חלויות כולל של 170 מיליון שקל שצפוי לדלדל משמעותית את קופת המזומנים של החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully