וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מיתון? עובדי לאומי יקבלו העלאה של 2.5% בשכרם

טל לוי

27.1.2009 / 9:30

הסכימו לוותר על העלאה של 5%. הקטנת תוספת השכר הגיעה לאור בקשתה של מנכ"ל הבנק, גליה מאור מוועד העובדים

חברות בכל העולם מקפיאות כליל את הוצאות השכר, אולם לא בבנק לאומי: שכר העובדים אמנם לא יעלה בשנת 2009 ב-5% - כפי שהיה מתוכנן - אולם הוא בכל זאת יעלה ב-2.5%. כך סיכמה הנהלת בנק לאומי מול הארגון הארצי של עובדי הבנק.

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לחודש דצמבר 2008, שכרם של עובדי ענף הפיננסים הוא השני בגובהו במשק ועומד על 13,116 שקל בממוצע - שני רק לעובדי חברת החשמל ומקורות.

בשנת 2005 חתמו הנהלת לאומי והמזכירות הארצית של עובדי הבנק על הסכם לתקופה של חמש שנים, במסגרתו זכאים העובדים לעדכון שנתי בשיעור של 5% בשנה לשכרם. בשל המשבר הכלכלי העולמי והשפעתו על עסקי הבנק, ביקשה מנכ"ל הבנק, גליה מאור, מנציגי העובדים, לבחון הירתמות שלהם למהלך של חיסכון וקיצוץ בהוצאות הבנק.

בסיכום דיונים שהתקיימו בין הצדדים במהלך השבועות האחרונים, נענו נציגי העובדים לבקשת המנכ"ל וסיכמו כי עדכון השכר השנתי יצומצם בשנת 2009 במחצית, ויעמוד על 2.5%. עוד סוכם בין הנהלת הבנק ונציגי העובדים על צמצום בסך של כ-15 מיליון שקל בתשלומים שהנהלת הבנק מעבירה לארגון העובדים הארצי, כהשתתפות בפעילויות רווחה שונות.

ראש מערך משאבי אנוש בלאומי, מר דוד בר לב, אשר עמד בראש צוות המשא ומתן מטעם הנהלת לאומי, שיבח בתום הדיונים את הירתמות העובדים למהלך שמובילה הנהלת הבנק לחסכון וקיצוץ בהוצאות הבנק. "נציגי העובדים גילו אחריות ורגישות רבה, ואני שמח שנציגי העובדים הוכיחו שוב כי הם שותפים למאמצי ההנהלה להוביל את הבנק בבטחה בתקופה הסוערת הזו", אמר בר לב.

  • עוד באותו נושא:
  • בנק לאומי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully