וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נווה שוסטר מפרקת את השותפות עם אפריקה ישראל בפרויקט מגורים בגבעתיים

גיא ליברמן

27.1.2009 / 10:08

החברה יצאה לשיווק הדירות באופן עצמאי למרות שבין השתיים יש הסכם להקמת הפרויקט במשותף


חברת נווה שוסטר שבשליטת דליה שוסטר החלה למכור דירות באופן עצמאי בפרויקט המגורים שלה בגבעתיים, "המגדל בפארק" הוא פרויקט אותו היתה אמורה החברה לבנות בשותפות עם שבשליטת לב לבייב. לדברי שוסטר, הסיבה לפירוק השותפות נעוצה בעובדה שאפריקה ישראל הפרה את החוזה שנחתם עמה:" השטח עליו נבנה המגדל נרכש על ידי קבוצת נוה שוסטר בשנת 1988. החברה חתמה על הסכם שותפות עם אפריקה ישראל אולם זו טרם עמדה בהוראות ההסכם והחליטה באחרונה שלא לממש אותו. נווה שוסטר החליטה לצאת לבדה בבניית הפרויקט ושיווקו", כך הודיעה הבוקר (שלישי) החברה שטוענת כי מכרה עד כה בפרויקט 10 דירות בשווי של 29 מיליון שקל.

הפרויקט המדובר נמצא באיזור שנקרא בעבר "שטח 9", כאשר מיקומו הספציפי של הפרויקט הוא ממזרח לקניון גבעתיים, על הקרקע בו פעל בעבר קאנטרי גבעתיים. השותפות בין שתי החברות התחילה בשנת 2000, אז רכשה נוה שוסטר 50% מהזכויות בפרויקט סביוני גבעתיים, של אפריקה ישראל, הכולל 180 דירות, גם הוא נמצא בשטח 9. בתמורה נתנה שוסטר זכות לאפריקה לרכוש 50% מהפרויקט שלה, שעדיין לא היה מוכן לשיווק באותם ימים.

לפני כחודשיים קבעה השמאית, לבנה אשד, כי שווי הקרקע בפרויקט עומד על 99 מיליון שקל ומכאן שאפריקה ישראל צריכה היתה לשלם 49.5 מיליון שקל כדי לקנות את החלק שלה בפרויקט. זאת בניגוד להערכות של אפריקה ישראל ששווי הקרקע נמוך יותר ועומד על פחות מ-90 מיליון שקל.

בחודשים האחרונים, עת קיבל פרויקט המגורים את כל האישורים הנדרשים להקמתו, פנו בנווה שוסטר לאפריקה ישראל מספר פעמים על מנת לבדוק את נכונותם להצטרף לפרויקט, אלא שעד כה לא נתקבלה תשובה רשמית מאפריקה ישראל בקשר לנכונותם לקחת בו חלק. גורם בנווה שוסטר אף אמר לאחרונה ל-TheMarker כי "כל יום שעובר מבלי שיוצאים לשיווק, משול להפסד של כסף, ואי אפשר היה עוד לחכות לתשובה של אפריקה ישראל".

לדברי נווה שוסטר, המכירות בפרויקט עד כה מגלמות מחיר ממוצע של 20 אלף שקל למ"ר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully