וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הסטארט אפ ברייטוויו השלים גיוס של 4.5 מיליון דולר בסבב גיוס ראשון

פז וייסמן

27.1.2009 / 15:30

הטכנולוגיה של החברה מאפשרת הוזלה של אנרגיה סולרית


חברת הסטארט אפ ברייטוויו מערכות (Brightview Systems) השלימה גיוס בגובה 4.5 מיליון דולר, מתוך גיוס כולל בהיקף של 6 מיליון דולר מקרנות הון הסיכון יזראל קלינטק ונצ'רס וקרן הון הסיכון הגרמנית האסו פלטנר ונצ'רס.

מטרת ההשקעה היא השלמת פיתוח דור המוצרים הראשון של החברה וכניסתם לשוק במהלך שנת 2009. ההשקעה הנוכחית מגיעה לאחר סבב השקעה מקדמי בו קיבלה החברה מיליון וחצי דולר באמצע 2008, בכדי להתחיל את פעילותה.

ברייטוויו עוסקת בשיפור תהליכי הייצור של תאים סולריים פוטו-וולטאיים (PV). המנכ"ל ומייסד-שותף של החברה, בני שוהם, אומר כי "הכלים שאנו מציעים מתוכננים במיוחד לתת מענה למספר צרכים קריטיים שקיימים בשוק, ומטרתם לאפשר אופטימיזציה של ייצור התאים הסולריים. ההשקעה תסייע לחברה לעמוד בתוכניותיה להציג מערכות ראשונות כבר במהלך 2009".

שוהם מסביר כי תהליך הייצור של פאנלים סולריים כולל דיסציפלינות ייצור מתעשיית המוליכים למחצה (שכן הפאנלים עשויים מסיליקון) ותעשיית הדפוס (שכן חלק מהפאנלים גמישים).

בתחום ייצור פלטפורמות לפאנלים סולריים פעילות חברות כמו אפלייד מטריאלס. לדברי שוהם, המערכת של ברייטוויו מסוגלת לשפר את תפוקת מערכות ייצור אלו ב-10%.

בחברה בוצעו מספר מינויים חדשים, אייל הראל, מי שהיה נשיא-שותף באורבוטק, מונה ליו"ר דירקטוריון החברה. כמו כן גלן שוובר, שותף בקרן יזראל קלין טק ונצ'רס, הצטרף כחבר בדירקטוריון החברה.

לפי סקר השוק האחרון של חברת המחקר Photon Consulting, השוק הסולרי צפוי לגדול ב-68% מדי שנה בין השנים 2007 ל-2012 בהכנסות ממכירות פנלים סולריים.

הסקר חוזה שהכנסות שוק זה תצמחנה במהלך תקופת זמן זו מ-27 מיליארד דולר ב-2007 לכדי 274 מיליארד דולר ב-2012. הטכנולוגיה של החברה מאפשרת הוזלה של אנרגיה סולרית ולהביאה לאיזון כלכלי בהשוואה לחשמל המופק משריפת פחם ודלקים.

גלן שוובר מיזראל קלינטק ונצ'רס ציין כי ההשקעה בחברת ברייטוויו מייצגת את אסטרטגיית הקרן, ששמה לה מטרה למנף את הידע הטכנולוגי של חברות ישראליות ולהפנותו לפתרון בעיות בשוקי הקלינטק העולמי. "היתרונות התחרותיים של ברייטוויו נובעים משימוש יעיל ביכולת המוכחת של הטכנולוגיה הישראלית להוביל בתחום תעשיית השבבים, בשוק הצגים השטוחים ובתעשיית המעגלים המודפסים".

ברייטוויו הוקמה בשנת 2007 על ידי המייסדים בני שוהם, ד"ר גיורא דישון, ד"ר משה פינרוב ונועם נוי. בחברה מועסקים 20 עובדים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully