וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נשיונל קונסלטנטס: "שווי אי.די.בי. פיתוח הנגזר משווי אחזקותיה בבורסה נמוך ממחיר הצעת הרכש"

נתן שבע

28.1.2009 / 10:20

בחברת היעוץ של לאומי ושות' ממליצים למכור את המניה בהצעת הרכש ולקנות את מניות הבנות בבורסה


בחברת היעוץ נשיונל קונסלטנטס מנסים לעזור למי שמתלבט האם למכור את מניית במסגרת הצעת הרכש בחברת היעוץ של לאומי ושות': "למשקיע המחזיק במניית אי.די.בי. פיתוח ייתכן מאוד שכדאי להיענות להצעה או להיענות להצעה משופרת שייתכן שתבוא בהמשך - ולמכור את המניה. שווייה של אי.די.בי. פיתוח הנגזר משווי אחזקותיה בבורסה נמוך משמעותית ממחיר הצעת הרכש", כתבו אתמול בחברת הייעוץ בסקירה שהגיעה לידי TheMarker.

שלשום פרסמה אי.די.בי פיתוח הצעה רכש למניות החברה במחיר של 36 שקל - 33% מעל מחירה של המניה יום קודם בשוק. באותו יום הגיעה המניה למחיר סמוך מאוד למחירה בשוק, והיום ואתמול היא נעה סביב מחיר של 36 שקל.

מה שמציעים בחברת הייעוץ הוא למכור את המניה בהצעת הרכש ולקנות את האחזקות בחברות הבנות ישירות בבורסה. בחברה אפילו ממליצים לרכוש את המניות במינוף - כלומר תוך לקיחת הלוואה, על מנת להגדיל את ההשקעה. בנוסף, מציינים שם כי הדיווידנדים בקבוצה מחולקים מהחברות הבנות כך שניתן ליהנות מהם באופן ישיר, וללא צורך באמצעות אחזקה ישירה באי.די.בי פיתוח.

לסיכום, לפי חברת הייעוץ - מי שלא רוצה בהחלפת אי.די.בי. פיתוח בתיק ממונף הכולל את החברות הבנות, צריך לסרב להצעה. אחת הסיבות לכך היא העובדה שמעריכים שם את שווי אי.די.בי. פיתוח ב-48 שקל למניה. מי שרוצה להיות מחוכם יותר יכול לבנות תיק ממונף אלטרנטיווי ולהיענות להצעה, או לחכות להצעת רכש משופרת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully