וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תקציב התמיכה בעסקים קטנים ובינוניים הוכפל לכ-60 מיליון שקל ב-2009

אורה קורן

28.1.2009 / 16:07

הרשות לעסקים קטנים צפויה להפוך בקרוב לסוכנות ביצוע במשרד התמ"ת


תקציב התמיכה של משרד התמ"ת בעסקים קטנים ובינוניים ל-2009 יגדל ב-29 מיליון שקל ויסתכם ב-59 מיליון שקל. כך סוכם בין משרד התמ"ת למשרד האוצר, על רקע הצפי להאטה במשק כתוצאה מהמשבר הכלכלי. מכלל התוספת יועברו 3.5 מיליון שקל לתקציב המטות לטיפוח יזמות (מט"י), המהווים תוספת של 35% לתקציבם.

הרשות לעסקים קטנים צפויה להפוך בקרוב לסוכנות ביצוע במשרד התמ"ת, על פי החלטת ממשלה. ההחלטה התקבלה לאחר פרסום דו"ח מבקר המדינה על מינויים פוליטים ברשות. מנכ"ל משרד התמ"ת, רו"ח גבריאל מימון אמר כי בימים אלו בוחן המשרד את הקמת הגוף החדש במטרה לאחד ולייעל את כלי הסיוע לעסקים הקטנים והבינוניים. עד כה נרשמו כ-15 מתמודדים על מנהל הגוף החדש, בהם גבי בר, האחראי באגף סחר חוץ על הקשרים עם העולם הערבי ורן קיוויתי, המכהן כדירקטור ברשות לעסקים קטנים.

בנוסף סוכם בין משרדי התמ"ת והאוצר על מהלכים נוספים לשיפור מצב העסקים הקטנים והבינוניים. אלה כוללים הגדלת היצע האשראי בערבות מדינה לעסקים קטנים ובינוניים כך שיעמוד על 2 מיליארד שקל. בנוסף תוקם קרן פרטית למתן הלוואות לעסקים בינוניים בהיקף כולל של לפחות 200 מליון שקל. עוד הוסכם על שינוי התנאים במסלול תעסוקה של מרכז ההשקעות, כך שיתאימו למגזר העסקים הקטנים והבינוניים.

כמו כן נעשו מספר צעדים לשיפור מצבם של העסקים הקטנים הנמצאים באזור ה 40 ק"מ מרצועת עזה, ובהם הקמת קרן הלוואות בערבות מדינה מיוחדת לאזור זה ויצירת מסלול מיוחד במסגרת החונכות העסקית לייעוץ עסקי בסבסוד ממשלתי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully