וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חדשות חיוביות לדנקנר ותשובה מלאס וגאס: קיבלו הארכה להחזר ההלוואה בסך 625 מ' ד' עד אוגוסט 2012

מיכאל רוכוורגר

29.1.2009 / 8:28

ההלוואה הוארכה בהתאם לתנאים המקוריים; הצדדים לא מציינים אם נדרשו לחזק את הבטחונות


חברת הנדל"ן , המנוהלת על ידי סגי איתן ורפי ביסקר, דיווחה הלילה כי חברת Elad IDB Las Vegas בה היא שותפה (25%) לצד (25%) של נוחי דנקנר ואלעד גרופ (50%) של יצחק תשובה הגיעו להבנה עקרונית עם הגופים המלווים, לפיה תוארך תקופת ההלוואה בסך של 625 מיליון דולר. ההלוואה ניטלה בידי השותפים בקיץ 2007 לשם מימון רכישת הקרקע תמורת 1.25 מיליארד דולר ברצועות המלונות הראשית של לאס ווגאס, נוואדה, ארה"ב. ההלוואה הוארכה ב-42 חודשים (עד אוגוסט 2012) באותם תנאי ריבית שעליהם סוכם בהסכם ההלוואה הקיים.

נכסים ובנין מוסיפה כי ההבנה כפופה לקבלת הסכמתם של המוסדות המוסמכים של כל הגופים המלווים. את המגעים מול הבנקים המלווים הוביל מיקי נפתלי מנכ"ל ונשיא של אלעד גרופ.

באחרונה הוערכה הקרקע בידי חברת הייעוץ הכלכלי CBRE ב- 710 מיליון דולר, כשנכסים ובנין לא מציינת בדיווח האם נדרשת לחזק בטחונות כלשהם בגין חידוש ההלוואה בהתאם לתנאים המקוריים שלה.

לפי התוכניות המקוריות של תשובה ודנקנר, הקמת הפרויקט הגדול ביותר בהיסטוריה של היזמות הישראלית (שנרכש בשטח של 156 דונם) שעלותו נאמדת ב-6-8 מיליארד דולר, צפויה להתפרס על פני 4-5 שנים (לא ברור אם אכן אלה יהיו לוחות הזמנים). התוכנית אמורה לכלול מלון יוקרתי והמפואר ביותר בלאס וגאס שיכלול 4,000 חדרים, וכן 3,000 דירות מגורים יוקרתיות, קזינו, אולמות כנסים, תיאטרון ומרכז מסחרי.

את עלות רכישת הקרקע מימנו תשובה (באמצעות אלעד גרופ) ודנקנר (באמצעות אי.די.בי פיתוח ונכסים בנין בחלקים שווים) על ידי הזרמת הון עצמי של 600 מיליון דולר בחלקים שווים וכן באמצעות נטילת הלוואה בסוף יולי 2007 בהיקף של 625 מיליון דולר בשתי שכבות, מידי בנקי ההשקעות גולדמן סאקס וקרדיט סוויס.

השכבה הראשונה היא בריבית ליבור + 2.75% ומובטחת בשעבוד ראשון על הקרקע. השכבה השנייה היא בריבית ליבור + 4.5% ומובטחת בשיעבוד שני על הקרקע. מכתב ההתחייבות השני מאפשר לצדדים לקבל הלוואה נוספת של 200 מיליון דולר בריבית של ליבור + 6.0%, שמובטחת בשיעבוד שלישי על הקרקע (אותה בינתיים לא ניצלו בשל הריביות הגבוהות המוצעות).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully