וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ינואר הירוק בשוק הגמל: תשואה חיובית של כ-5%; חרמון שיאון וצור צפויות להציג מעל 7% תשואה

אתי אפללו

29.1.2009 / 13:44

הקופות הבנקאיות הגדולות יציגו תשואות נמוכות יותר בעקבות הרכב השקעה סולידי


היום יסתיים יום המסחר האחרון בחודש ינואר 2008 ובענף הגמל נשמעת אנחת רווחה קלה. לאחר שנה בה כמעט בכל חודש התשואות שהוצגו לעמיתים היו שליליות, 2009 נפתחת במגמה חיובית, ועל פי ההערכות בשוק, ענף הגמל צפוי לסיימה עם תשואה חיובית של 5%-4%. התשואות החיוביות נובעות משוק ההון שקפץ בחודש ינואר. בנטרול יום המסחר היום (שעד כה מתנהל בעצלתיים סביב ה-0) מדד ת"א 75 עלה בינואר בכ-26%, מדדי היתר (120 ו-50) טיפסו ב-19% ומדד נדל"ן 15 עלה ב-19%. מדדי התל-בונד, ובייחוד תל-בונד 40 - שהירידות בהם בשנת 2008 השפיעו מהותית על תוצאות קופות הגמל - עלו בחודש ינואר. תל-בונד 20 עלה ב-1.5% ותל-בונד 40% רשם עליה נאה של כ- 10%.

הקופות הבנקאיות הגדולות צפויות להציג בינואר תשואה נמוכה מהממוצע בשוק. הסיבה: מבנה ההשקעות הסולידי שלהן, באופן יחסי. אחת הסיבות לכך היא שהשקעותיהן במניות היא בעיקר במניות "מהשורה הראשונה" - ולא מניות יתר. מדד תל אביב 25 מדשדש בינואר סביב ה-0. על כן קופות כגון גדיש של פסגות, צפויות להציג תשואה סביב ה-3.5%.

עם זאת, פסגות יכולה להיות מרוצה מ"הירושה" שתקבל בקופות פריזמה בחודש ינואר. לאחר שנה קשה מאוד לפריזמה היא צפויה ליהנות מעליות עם התהפכות המגמה בשוק. חרמון שיאון וצור צפויות להציג תשואה של מעל ל-7%. יחד עם פריזמה, משינוי המגמה יהנו בינואר הקופות שהיו אגרסיוויות בשנת 2008 וסבלו מירידות חדות - כגון קופות אנליסט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully