וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק המט"ח: הדולר מוסיף 1.1% לרמה של 4.061 שקלים; לאומי: הדולר ימשיך להתחזק

טל לוי

30.1.2009 / 9:24

לאומי: סיום פוטנציאל הפחתת הריבית במשק האמריקאי וחוסר התיאבון לסיכון ימשיכו לתמוך במטבע האמריקאי


עליות חדות נרשמות בשוק המט"ח: ה מוסיף 1.1% והוא נסחר ברמה של 4.061 שקלים. בכך מיישר הדולר בישראל קו עם ביצועי הדולר בעולם, שם הוא מתחזק ב-0.5% לרמה של 1.2896 דולר ליורו.בבנק לאומי מעריכים הבוקר כי סיום פוטנציאל הפחתת הריבית במשק האמריקאי יחזק את הדולר. המשך חוסר הוודאות הכלכלית בעולם וחוסר התיאבון לסיכון הנגזר מכך, ימשיכו לתמוך במטבע האמריקאי.

בהקשר זה, מזכירים בלאומי כי בנק ישראל התייחס השבוע בדו"ח האינפלציה שפירסם להפחתות הריבית האחרונות שביצע, וציין כי התפתחות שער החליפין שקל-דולר לא היתה שיקול מרכזי כבעבר בהחלטות הריבית. זאת, עקב היחלשות מנגנון התמסורת משער החליפין לאינפלציה. הפחתות הריבית נבעו מרצון הבנק ליישר קו עם הפחתות הריבית בארה"ב ובאירופה, שכן המשק הישראלי, בהיותו קטן ופתוח לתנועות הון, אינו יכול לחרוג מהמגמות של שינויי הריבית הנקבעים מעבר לים.

בלאומי כותבים כי מגמה זו של הדולר ממשיכה לאפיין את התנהגותו בתקופה האחרונה, לפיה בעת עלייה במפלס החששות נוטים המשקיעים להתבצר בנכסים חסרי סיכון ובראשם איגרות החוב הממשלתיות האמריקאיות (מה שמחזק את הדולר), ולהיפך.

בבנק הפועלים דווקא מעריכים שהשקל צפוי להיסחר בתקופה הקרובה במגמה מעורבת, כשבראש ובראשונה הוא צפוי להיות מושפע מהתפתחויות במסחר בדולר ובשוקי המניות ברחבי העולם. עם זאת, בין הגורמים התומכים בהיחלשות השקל ניתן למנות את הקיטון בעודף בחשבון השוטף, המיתון הכלכלי בישראל, צמצום פער הריבית ורכישות המט"ח היומיות של בנק ישראל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully