וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עובדי ויטה פרי גליל הפגינו בתל אביב במחאה על הסכנה לסגירת המפעל

חיים ביאור

3.2.2009 / 12:29

יו"ר הסתדרות גליל עליון: למפעל רווח תפעולי והוא המפרנס העיקרי בחצור הגלילית והאזור


כ-130 עובדי מפעל ויטה פרי גליל בחצור הגלילית הפגינו היום ליד המטה של בנק דיסקונט בתל אביב, בתמיכת ההסתדרות. העובדים מחו על אי הוודאות האופפת שוב את עתידו של המפעל הוותיק לשימורי ירקות. הם דרשו מהבנקים להיחלץ להפעלת ויטה פרי גליל כעסק חי. מחר יפגינו העובדים ליד קריית הממשלה בירושלים והם מתכננים פעולות מחאה נוספות.

לפני כשלושה שבועות הגישו בנק לאומי ובנק דיסקונט בקשה לכינוס של חברת ויטה, הבעלים של מפעל פרי גליל, המעסיק 200 עובדים קבועים ועוד 400 עובדים על בסיס עונתי או לפי צרכי העבודה. ויטה צברה חובות בסך 160 מיליון שקל לבנקים ועוד עשרות מיליוני שקלים לספקים ולחקלאים. בית המשפט המחוזי בחיפה מינה שני מנהלים זמניים למפעל (עו"ד עופר אטיאס ורו"ח דייב גל) ובמקביל הוחל בתהליך לאיתור רוכש למפעל.

לדברי יו"ר ההסתדרות במרחב הגליל העליון, יונה פרטוק, בימים האחרונים ישנו חוסר ודאות לגבי המשך פעילותו של ויטה פרי גליל, עקב היעדר מימון ביניים עד לסיום תהליך כינוס הנכסים והמכירה. "המפעל מימן את פעילותו ממכירת מלאי, שעשויה להסתיים בקרוב ולהביא לשיתוקו ולפיטורי עובדיו”, אמר פרטוק. הוא ציין שלמפעל, למרות חובותיו ההיסטוריים, רווח תפעולי של יותר מ-25 מיליון שקל בשנה, ובשל עובדה זו יש צידוק בהצלתו. עוד הוא ציין כי המפעל הוא מקור הפרנסה הגדול ביותר עבור תושבי חצור הגלילת, טובא זנגריה וגם קיבוצי הגליל העליון, המפנים אליו את תוצרתם החקלאית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully