וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גילת תרחיב רשת התקשורת הסלולרית בנפאל בעסקה שהיקפה 1.5 מיליון דולר

שמואל שוסטר

3.2.2009 / 17:47

בנוסף תספק גם מאות תחנות לווין זעירות לחיבור אתרים ברחבי המדינה


תספק מערכות לווין זעירות למאות אתרים ברחבי נפאל עבור חברת נפאל טלקום, חברת התקשורת המובילה בנפאל, בעסקה המוערכת בשוק בכ-1.5 מיליון דולר. כחלק מהעסקה תספק גילת גם פתרון לוויני התומך בתקשורת סלולרית, להרחבת כיסוי הרשת ברחבי המדינה.

המערכת לתמיכה בסלולר תאפשר לחברה הנפאלית להרחיב את כיסוי הרשת הסלולרית על ידי אספקת קישוריות של קול ותקשורת נתונים בטכנולוגיית GSM/CDMA ולספק את השירות ללקוחות הממוקמים בקהילות מרוחקות.

נ. ראנגנטן, סגן נשיא מכירות של גילת באסיה אמר: "גילת שילבה את טכנולוגיית תמסורת הלוויין המתקדמת שלה יחד עם פתרון לרשת סלולרית. באמצעות פתרון זה, יכולה נפאל טלקום להרחיב את כיסוי הרשת הסלולרית ולספק שירותי תקשורת משופרים בכל רחבי המדינה."

לפני כשבועיים הודיעה גילת על פיטוריהם של כ-40 מתוך כ-1,000 עובדיה ברחבי העולם. במקביל להליך הפיטורים, יקצצו המנהלים הבכירים 15%-10% משכרם. באחרונה פורסם כי החברה חתמה על הסכמים חדשים עם משרד התקשורת בקולומביה, ותספק שירותים בשלושה פרויקטי, שניתנו לחברות בנות של גילת ב-99' ו-2002. בהסכמים החדשים נקבע כי יוסרו אלפי אתרי טלפוניה שאינם נחוצים עוד לאוכלוסייה באזורים המרוחקים בקולומביה.

בנוסף, נקבעו תנאים לשחרור כ-24 מיליון דולר, עלות הפרויקט, שהופקדו בנאמנות. גילת נאלצה למחוק ברבעון הרביעי של 2007 12.2 מיליון דולר כתוצאה מהפרשה הקשורה לירידת ערך של נכסים הקשורים בפעילות זאת בקולומביה.

עם תום הרבעון השלישי של השנה, אמר מנכ"ל החברה, עמירם לוינברג, בשיחה עם המשקיעים כי במידה שההסכם יבוטל, עשוייה גילת להיאלץ להשיב 27 מיליון דולר לממשלת קולומביה. כעת התפוגג חשש זה, אך לא מנע את מהלך הפיטורים.

מקורות בשוק ההון טענו בזמנו כי אחת מהסיבות לביטול העסקה בין גילת לקונסורציום המשקיעים נעוצה באי ודאות בנוגע לעתידה של עסקת גילת עם ממשלת קולומביה. כזכור, באוגוסט השנה התפוצצה העסקה לרכישת גילת לוויינים על ידי קונסורציום המשקיעים בראשותו של מאיר שמיר.

במארס השנה חתמה גילת על הסכם למכירתה תמורת 475 מיליון דולר לקונסורציום משקיעים, שכלל את קבוצת גורס(The Gores Group LLC), חברת מבטח שמיר החזקות, חברות פרטיות בבעלות רועי בן-ימי, עמי לוסטיג ואיתן סטיב, וכן חברת די.ג'י.בי השקעות (DGB Investments Inc). הרוכשים נסוגו מביצוע העסקה ובתגובה הגישה גילת תביעה נגד הקבוצה על מלוא דמי הביטול שהיו נקובים בחוזה עמה - 47.3 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully