וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צפי להמשך העליות בבורסה; פעיל: "המפה הפוליטית עד כה נראית רע"

נתן שבע

4.2.2009 / 8:40

פריגו בפער שלילי של 12%; מניות הגז והנפט עשויים להמשיך ולרכז מחזורים ערים; טבע בפער חיובי של 1.5%


עליות השערים אתמול בארה"ב והבוקר באסיה עשויות לעזור למשקיעים בתל אביב לפתוח את המסחר ברגל ימין. אתמול היו אלה נתוני הדיור הטובים בארה"ב מהצפוי ולאחר שלושה ימים של ירידות הובילו למגמה החיובית שם ולעליות של 1.8%-1.5% במדדים המובילים. הדו"חות מארה"ב ימישכו לתפוס את עיני המשקיעים בימים הקרובים שמנגד עסוקים גם סהרכב הקואליציה לאחר הבחירות."המפה הפוליטית נראית רע", אומר פעיל בשוק המוסדי שעסוק היה היום בניתוחים פוליטיים. "נראה שהעבודה או קדימה ייותרו בחוץ ושוק ההון לא אוהב את העובדה כי הצטרפות של ש"ס לקואליציה תוביל להגדלת הקצבאות. כמו שהדברים נראים היום, זה עשוי לקרות", הוא אומר. "בינתיים, שוק המניות כבר מגלם חלק מהחדשות הרעות כמו אתמול עם האזהרה של בנק הפועלים. אם החדשות יהיו גרועות יותר נרד עוד אם לא כך אז נשאר כנראה ברמות המחירים האלה", הוא אומר.

ירידות שערים נרשמו אתמול בשוק הסולידי בארה"ב. התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים עלתה ב-0.12% לרמה של 2.84% ועשויה להקרין לשלילה היום על השחרים. אתמול ראו בכך הסוחרים איתות כי השווקים מתייצבים כאשר הנהירה לחוף מבטחים נעצרה. גם ההתחזקות של הדולר , שנעצרה אתמול בינתיים, ביחד עם הכוונה להגדיל את היקף ההנפקות של האוצר במארס עצרו את הראלי באפיק הזה בימים האחרונים.

במוקד המסחר עמדה אתמול האזהרה של בנק כי יסיים את הרבעון הרביעי בהפסד של רבע מיליארד שקל והצגת תוכנית העבודה ל-2009 הכוללת תשואה על ההון של 7%-4% . מניית הפועלים דווקא נהנתה מהמגמה בשוק והצליחה לטפס כאשר אולי שחרור אי הוודאות סביב ההפסד הצפוי עורר גל רכישות. עתה מחכה השוק להבין האם גם לאומי תפרסם אזהרה דומה.

איש העסקים טדי שגיא רכש בימים האחרונים מניות של חברת הנדל"ן , המרכזת את פעילות הנדל"ן של קבוצת פישמן ברוסיה, בהשקעה של מיליוני דולרים - כך פורסם הבוקר ב-TheMarker. ככל הידוע, מתנהלים בשלב זה מגעים בין שגיא ובין ראשי קבוצת פישמן להשקעות נוספות בהיקף של עשרות מיליוני דולרים בנכסים או בחברות של פישמן.

מניות הדשנים בארה"ב נסחרו אתמול בנטייה לעליות בדרך כלל מה שעשוי לחזק את . פוטאש ומוסאיק עלו ב-2.5% ואילו אגריום נחלשה בכ-0.5%.

מניות חיפושי הגז והנפט ממשיכים לטפס במחזורים גבוהים בימים האחרונים שעל המגמה מנצחת שעלתה כמעט פי 7 מתחילת השנה.

במניות הדואליות בולטת בפער שלילי של 12% לאור האכזבה מהדו"חות והתחזיות של אתמול. בפער חיובי של 1.5%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully