וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלווריון מקצצת 10% משכר עובדי החברה שמרוויחים מעל 15 אלף שקל ו-7% למשתכרים מעל 8,000 שקל

ניר צליק

4.2.2009 / 12:30

מטרת הקיצוצים: למנוע פיטורי עובדים


על רקע ביטול ההסכם של נורטל עם , ספקית פתרונות ה-WiMax, והפגיעה בהכנסותיה, מקצצת החברה 10% משכר עובדיה המרוויחים מעל 15 אלף שקל ו-7% למשתכרים בין 8,000 ל-15 אלף שקל זאת, כדי להימנע מפיטורי עובדים נוספים, על אלו שפוטרו במהלך הרבעון האחרון. בנוסף, החליטה ההנהלה לא לפגוע במשכורות העובדים שמשתכרים מתחת ל-8,000, והקיצוצים כוללים את ההנהלה.

לפני כחודשיים פיטרה אלווריון 11% מכוח העבודה בחברה - 110 עובדים, כאשר מטרת הפיטורים היתה לשמור על רווחיות החברה בהתחשב במצב הכלכלה הגלובלי. בנוסף, קיצצה החברה במשכורות חברי ההנהלה.

ההסכם שנחתם בין שתי החברות במהלך יוני 2008, היה אמור להפוך את אלווריון לספק הבלעדי של תחנות הבסיס בתקן התקשורת Wimax נייד e802.16 בעבור נורטל, שהתחייבה להשתתף בידע ובמימון בהאצת הפיתוח המשותף של תחנות בסיס. על פי התכנון, היה על נורטל להפיץ את מערכות ה-Wimax של אלווריון תוך מה שהוגדר כ"מיצוי אופטימלי של הנוכחות השיווקית ותקציבי השיווק והמכירות של שתי החברות".

בעקבות הביטול, הודיעה אלווריון כי היא לא הכירה בהכנסות של 2.4 מיליון דולר ממכירות של מוצרים לנורטל, במהלך הרבעון הרביעי של 2008, מה שהוביל את החברה לרשום הכנסות של 70.1 מיליון דולר, כאשר התחזית המוקדמת בתום הרבעון השלישי היתה להכנסות של 70-78 מיליון דולר.

ההפסד הנקי ברבעון הרביעי הסתכם ב-4.8 מיליון דולר או 8 סנט למניה. זאת, בהשוואה לרווח נקי של 12.4 מיליון דולר ברבעון המקביל . בנטרול הוצאות בגין הפחתת נכסים בלתי מוחשיים, הוצאות בגין אופציות, הכנסות אחרות, הוצאות רה-ארגון והשפעת הפעילות שהופסקה, החברה דיווחה על רווח נקי של 119 אלף דולר, ואיזון ברווח למניה, לעומת רווח נקי של 3.1 מיליון דולר, או 5 סנט למניה ברבעון המקביל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully