וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הקונים חוזרים לשוק הדירות

גיאוקרטוגרפיה: רוכשי הדירות מפנימים את ירידות המחירים ונרתעים פחות מרכישת דירה. גברים עדיין מצפים לירידות מחירים יותר מהנשים

רוכשי הדירות מתחילים להפנים את ירידת המחירים. ירידה של כ-5% במחירים שהסתמנה בחודשים האחרונים, צפויה להכניס בחודש הקרוב מתעניינים נוספים אל השוק, כך עולה מבדיקה שערכה ד"ר רינה דגני, מנכ"ל גיאוקרטוגרפיה, המתמחה באומדני פוטנציאל כלכלי.

בחודשיים-שלושה האחרונים חלה ירידה של כ- 25%-30% במכירות ובמספר המתעניינים בשוק הדיור בהשוואה לחודשים ספטמבר-אוקטובר. אולם בחודש הקרוב כמחצית ממבקשי הדירות צפויים לחזור לבדוק מה קורה כעת בשוק.

הירידה במחירי הדירות ובמחירי השכירות, כמו גם ההיצע הגדול של מבצעי קבלנים, כגון מבצעי ח.ב.ר, ולצד זה גם הירידה הגדולה במחירי שכירות של משרדים, גורמים לציפייה של המשך הורדת מחירים. כעת, הציבור כבר מגלה נכונות להתחיל לבדוק שנית את השוק ועד כמה התנאים השתפרו עבורו.

"בתנאים שנוצרו, מי שיציע את דירתו למכירה ב-10% פחות ממחירה הקודם יגרוף סיכויים טובים יותר למכור אותה בהקדם", מציינת דגני. לפי בדיקות מעקב שוטפות הנערכות ע"י החטיבה הכלכלית של גיאוקרטוגרפיה, הציבור מצפה להורדת מחירים של כ-15%. ברמה כזו של מחירים מגמת העצירה הקיימת היום בשוק, עשויה להיבלם.

ואכן כחלק ממדיניות זו, כבר יצאו יזמי בנייה עם מבצע הנחה מרשים, שבמסגרתו הרוכשים ישלמו סכום נמוך של כ-15% בלבד ממחיר הדירה בעת הרישום, ואילו את היתרה ישלמו רק עם קבלת הדירה. פירוש הדבר, חסכון של לפחות 12%-15% במחיר, בהנחה שהבנייה תארך כשנתיים וחצי בממוצע

עוד עולה מבדיקתה של דגני, כי שיעור הגברים הנרתעים מלרכוש דירה כפול משיעור הנשים ואילו במגזר החרדי כלל אין שינוי, כלומר החרדים אינם מצפים להורדת מחירים ולא נרתעים מרכישת דירות. כמו כן, הביקושים הנמוכים ביותר לרכישת דירות הם בדרום והדבר מיוחס למצב הבטחוני.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully