וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלי רייפמן ממשיך להסתבך: מסרב להחזיר הלוואה שקיבל מיבואנית מתכות

שמואל שוסטר

5.2.2009 / 12:45

בית המשפט המחוזי אסר על רייפמן לעשות כל פעולה ב-6.5 מיליון מניות אמבלייז אותן התחייב לשעבד כבטוחה


בית המשפט המחוזי אסר היום על אלי רייפמן, יו"ר ומקים , הנסחרת בלונדון, לעשות כל פעולה ו/או דיספוזיציה בתעודת מניה על סך 6.5 מיליון מניות של אמבלייז עד לקבלת החלטת בית המשפט בתביעה שהגישה נגדו, פלדום-פיינגולד, יבואנית מתכות.

מהתביעה, שהוגשה אתמול, עולה כי ב-1 ליולי 2008 לווה רייפמן, באמצעות חברת אינויקטה (Invicta) שבשליטתו, 775 אלף דולר מיבואנית המתכות, בהלוואה ל-30 יום שניתנה לו על מנת שיוכל לקבל ערבות בנקאית מהבנק השווייצי UBS.

כבטוחה לפירעון ההלוואה התחייב רייפמן לשעבד מניות מסויימות שבבעלותו בחברת פחדה פולנית, אולם בדיעבד נתברר לתובעת כי לא ניתן לשעבד את מניותיו. לאחר שחלף מועד הפירעון ורייפמן לא העביר את הכסף, הסכים רייפמן לממש נכסים בכדי לפרוע את החוב אולם גם הצעדים הללו לא יצאו אל הפועל.

לאחר שכשלו ניסיונותיה של החברה לקבל חזרה את כספה הסכים רייפמן להעביר על שמה מניות אמבלייז המצויות בבעלותו כבטוחה להחזר ההלוואה, במידה ולא יחזיר את החוב עד ל-6 לנובמבר 2008. על פי הנטען, רייפמן מסר לידי התובעת שטר העברת 6.5 מיליון מניות אמבלייז ועורך דינו של רייפמן אישר כי הן חופשיות ונקיות מכל שיעבוד.

לאחר שחלף המועד שנקבע ורייפמן לא החזיר אתה החוב ביקשו בפלדום-פיינגולד לממש את המניות וקיבלו אישור ממזכירתו של רייפמן כי המניות נרשמו על שמה. עם זאת, מאוחר יותר כשביקשו לקבל לידיהם את תעודת המניה, המאפשרת את מכירת המניות הובהר להם כי רייפמן הורה שלא להעביר להם את התעודה.

זוהי אינה ההסתבכות הראשונה של רייפמן. רק בשבוע שעבר הוגשה נגדו בקשה למתן צו כינוס נכסים והכרזתו כפושט רגל. לטענת המבקשה, חברת ההשקעות אמריקאית, רייפמן הודה בכתב שהוא חייב לה למעלה משני מיליון דולר, אך עד עתה לא שילם את חובו.

לפני כחודש הגישה קרן גידור זרה בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב להכריז על רייפמן כפושט רגל. לפי הבקשה, רייפמן חייב לקרן 5.1 מיליון ליש"ט בשל מכירת מניותיה באמבלייז לו. הקרן. הבקשה הוגשה לאחר שהקרן גילתה כי בחודשים האחרונים מישכן רייפמן את מניותיו באמבלייז להבטחת חובו וחוב של חברה נוספת לנושים, ובהם איש השוק האפור שלי נרקיס. בתגובתו טען אז רייפמן כי מתן צו פשיטת רגל נגדו עלול לפגוע פגיעה אנושה ביכולתו לגייס הון, לפגוע בחברה בירידת ערך מניותיה בשוק ואף לגרום לפיטורי 6,000 עובדי חברת אמבלייז. עוד הוא ציין כי הוא אינו חדל פירעון שכן בבעלותו אחזקות בזכויות בחברות בעלות שווי רב בחו"ל בנוסף לנכסיו בארץ ובהם אחזקותיו בחברת אמבלייז.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully