וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צים בוחנת פיטורי עובדים

אבי לוי, יו"ר ועד העובדים: כרגע הוסכם רק על פרישה מוקדמת. צים סובלת מעודף כושר הובלה ותסגור חלק מקווי הפעילות

חברת צים בוחנת פיטורי עובדים - כך הודיעה היום החברה לבורסה. ענקית ההובלה הימית שבשליטת משפחת עופר, הודיעה על בחינת הפיטורים כחלק משורת צעדים, שהיא נוקטת כדי להתמודד עם הצמצום בהיקף התובלה הימית בעולם ועם ירידה של 50% במחירי ההובלה.

אבי שטרית המייצג את 800 עובדי צים, להוציא קציני הים, אמר בתגובה להודעה כי כרגע הוסכם רק על פרישה מוקדמת שתתבצע בקרוב.

נוכח מצבה הנוכחי של החברה, נראה כי "עסקת השקשוקה", במסגרתה רכשה החברה לישראל את חלקה של המדינה בצים, לא היתה כל כך גרועה עבור המדינה.

אחת המשקולות שמעיקות כיום על צים היא האניות הרבות - 12 במספר - שרכשה החברה ממשפחת עופר בעסקת בעלי עניין תמורת 820 מיליון דולר.

הביקורת הציבורית שהושמעה על אותה עסקת בעלי עניין בעייתית מקבלת כעת משנה תוקף, כאשר צים סובלת מעודף ניכר של כושר הובלה ונאלצת לנקוט בצעדים חריגים.

צים אומרת, כי היא מתאימה את התכנית האסטרטגית שלה לתנאי השוק הנוכחיים וחותרת להחזרת אניות חכורות לבעליהן (בסיום מועדי החכירה), הקטנת פעילות בשווקים מסויימים וסגירת קווי הובלה.

החברה לישראל שנסחרת בבורסה ומחזיקה בכ-98% מצים, מוכנה להזרים לחברת התובלה כ-150 מיליון דולר במהלך 2009. במקביל, הבנקים של צים הסכימו לוותר לחברה על עמידה באמות מידה פיננסיות מסויימות. בנוסף, החברה מנהלת מגעים עם הבנקים המממנים אותה בעסקאות הצטיידות באניות חדשות בהיקף של 1.3 מיליארד דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully