וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אזורים בוחנת חלוקת מניות לגנא הולדינגס כדיוודנד

מיכאל רוכוורגר

5.2.2009 / 17:42

בוימלגרין מופסד "על הנייר" בהשקעה בלגנא הולדינגס בכ-390 מיליון שקל


איש העסקים שעיה בוימלגרין ממשיך לחפש דרכים שונות בכדי לחלץ את חברות קבוצת בוימלגרין מן הנטל הפיננסי שבו הן שרויות. חברת , שבשליטת בוימלגרין, בוחנת חלופות שונות לשיפור היחסים הפיננסיים והורדת נטל החוב שלה. במסגרת תהליך זה, שוקלת אזורים לבצע מהלך של חלוקת מניות חברה הבת, לגנא הולדינגס, כדיווידנד בעין או לחילופין להגיש הצעת רכש למניות של לגנא המצויות בידי הציבור (כ-10%). אזורים מחזיקה כיום בכ-74% מלגנא, העוסקת בנדל"ן מניב ובנייה למגורים בישראל ובאירופה.

מהלך של חלוקת מניות כדיווידנד בעין דורש אישור אסיפות של בעלי המניות של החברות, ובמידה שאכן יבוצע, יוריד ממאזנה של אזורים כ-2.2 מיליארד שקל בגין לגנא. נכון להיום, אזורים אינה ערבה לאיגרות החוב של לגנא בהיקף של כ-150 מיליון שקל. החוב הפיננסי של אזורים עומד כיום על כ-1.5 מיליארד שקל. היום זינקה מניית אזורים ב- 36% והשלימה עליה של 119% מתחילת השנה.

בסוף 2006, שיא הגאות בשווקים, רכש בוימלגרין באמצעות אזורים את לגנא הולדינגס (61.8%), מיעקב אנגל לפי מחיר של 65 שקל למניה, ובתמורה כוללת של 430 מיליון שקל, מה ששיקף ללגנא שווי של 696 מיליון שקל. מאז הרכישה נפלה מניית לגנא בכ-94%, למחיר של 4.05 שקל, המשקף לה שווי של כ-46 מיליון שקל.

בוימלגרין מחזיק ב-89.8% מבוימלגרין קפיטל, המחזיקה ב-65% מלגנא הולדינגס, כך שבשרשור מחזיק בוימלגרין ב-58.3% מלגנא הולדינגס. עקב הצניחה בשווייה של לגנא הולדינגס מופסד בוימלגרין על הנייר בכ- 390 מיליון שקל מהשקעה זו.

בוימלגרין נפגש בתחילת השבוע עם אלי יונס, מנכ"ל בנק מזרחי טפחות, ששימש כמממן עיקרי ברכישת אזורים בתחילת 2006 מידי אי.די.בי תמורת כ-286 מיליון דולר. כעת עומד החוב של בוימלגרין קפיטל בגין ההלוואה בסך של כ-600 מיליון שקל. סביר להניח כי יונס ובוימלגרין דנו בנושא זה וכן במצבה הפיננסי הלא פשוט של קבוצת בוימלגרין. בשוק ההון נפוצו באחרונה הערכות כי בוימלגרין היה מוכן למכור את אזורים, הנחשבת לחברה היציבה והחזקה בקבוצה, אולם מפני שהוא דורש עליה מחירים גבוהים בעשרות אחוזים לעומת שווייה כיום בבורסה, מהלכים אלו טרם התקדמו.

באזורים סירבו להגיב לידיעה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully