וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אושרה עסקת בעלי עניין למכירת אחזקות טאו בסקיילקס תמורת 275 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר

5.2.2009 / 19:33

במקביל תימכר טאו נדל"ן לבן דב ב-98 מיליון שקל - אם עד סוף אפריל לא תתקבל הצעה גבוהה מזו


אושרה היום עסקת בעלי עניין גדולה בה רכשה חברת 24.6% ממניותיה מידי חברת תמורת כ-275 מיליון שקל. טאו תשואות בשליטת אילן בן דב (80.7%), וגם סקיילקס נשלטת (64.5%) בידי חברת סאני אלקטרוניקה של בן דב. בעקבות השלמת העסקה, שאמורה להקל על העומס הפיננסי של טאו, מניית החברה זינקה ב-36%, ואיגרות החוב של החברה עלו עד 5%.

באחרונה פירסמה סקיילקס כי חברת הייעוץ הכלכלי, גיזה זינגר אבן, ביצעה שתי הערכות שווי שונות כדי להכריע אם על טאו לבצע הפרשה לירידת ערך השקעתה בסקיילקס, פעם עבור המוכר ופעם עבור הקונה.

על רקע זה, ביקש הבוקר בא כוחם של בעלי המניות שהתנגדו לעסקה, שלא לקבל החלטה באסיפה בעניין עסקת מכירת המניות סקיילקס שבידיה, וכן מכירת מניות של טאו תשואות נדל"ן. זאת עד לקבלת חוות דעת מטעם גורם מוסכם או ביצוע חקירה, בדבר השלכות העסקות הללו. אולם העסקות אושרו כמעט בידי 100% של המשתתפים באסיפת בעלי זכויות הצבעה.

במסגרת העסקה השנייה טאו תמכור את החברה הבת טאו נדל"ן לבן דב, בתמורה ל-98 מיליון שקל, כאשר אם עד סוף אפריל לא תתקבל הצעה גבוהה מזו של בן דב, הוא ירכוש אותה ב-98 מיליון שקל.

בנוסף יעביר בן דב לחברה 10 מיליון שקל ערך נקוב אג"ח מסדרה ג' של טאו. טאו נדל"ן מחזיקה בקניון מול הים שבאילת בשיעור של 25%. כנגד נכס קיבלה החברה הלוואה בסך של 76 מיליון שקל מבנק דיסקונט.

עם השלמת העסקות טאו תקטין בצורה את התחייבויותיה כלפי המוסדות הפיננסיים. באפריל הקרוב תהיה חייבת טאו לבנק לאומי 60 מיליון שקל בלבד לעומת כ-1 מיליארד שקל בתחילת 2008 .

טאו קיבלה מידי בן דב אופציית מכר (PUT) למכירת אחזקותיה בחברת דרבן מקבוצת אליעזר פישמן (כ-25.7%) במחיר של 12 שקל למניה ובהיקף של כ-60 מיליון שקל. לאומי יעמיד לטאו הלוואה של כ-60מיליון שקל לתקופה של שנתיים שתובטח בשעבוד הנכסים הנותרים בטאו ובשעבוד המניות בדרבן.

טאו פרעה בימים האחרונים תשלום של כ-15 מיליון שקל בגין אג"ח ג', ואת יתרת התחייבויותיה לבעלי האג"ח עומדים כעת על כ-550 מיליון שקל. בסוף ספטמבר הקרוב תצטרך טאו לפרוע כ-40 מיליון שקל בגין אג"ח א' המגובה בערבות של בנק לאומי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully