וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפעם הספיקו 36 שעות: הסתיימו העיצומים בחברת החשמל

אבי בר-אלי

5.2.2009 / 21:13

מנכ"ל החברה, עמוס לסקר, ויו"ר הוועד, דוד (מיקו) צרפתי סיכמו על הפסקת אש זמנית


36 שעות לאחר שפרצו, הסתיימו הערב העיצומים בחברת החשמל, והעובדים שבו לעבודה מלאה. זאת, בעקבות "הפסקת אש זמנית" עליה סיכמו מנכ"ל החברה, עמוס לסקר, ויו"ר הוועד, דוד (מיקו) צרפתי. קודם לכן, איימו עובדי החברה להחריף את עיצומיהם - וזאת בעקבות מהלכיו החד-צדדיים של לסקר אשר פגעו לכאורה בתנאי העסקת העובדים.

עובדי חברת החשמל הפסיקו היום קריאת מוני חשמל ובמוקדי 103 של החברה הופסקה גביית כספים. זאת, בעקבות הוראת לסקר להקפיא את הוצאת העובדים להשתלמות השנתית למשך 5 ימים בבתי מלון, לעצור את ההתקשרויות לרכישת מתנות חג פסח לעובדים, וכן הורה להפסיק את הנוהג של הענקת שעון זהב לעובדים המגיעים לוותק של 17 שנה בחברה. מדובר בחלוקת 400-300 שעונים מדי שנה בשווי 1,600 שקל האחד.

לפי הערכות, נקט לסקר במהלכים בתגובה לתרגילי השהייה בהם נוקטים העובדים בכל הקשור למשא-ומתן ליישום תכנית ההתייעלות בחברה ("מצפן").

אולם בוועד העובדים טענו כי מדובר בהפרה בוטה של הסכמי שכר ובתגובה הורו אתמול למנהלי המחלקות בחברה שלא להיכנס לישיבה שתכנן לסקר לערוך בתחנת הכוח אורות רבין בחדרה. "מדובר בצעד חד צדדי ואלים, וכטבען של פעולות חד צדדיות הן גוררות תגובות חד צדדיות", אמר מיקו צרפתי, יו"ר המזכירות הארצית של ועד העובדים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully