וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מהדקים קשרים: טדי שגיא משתמש במטוס הפרטי של פישמן

מיכאל רוכוורגר

7.2.2009 / 20:31

מאז הפרסום על כוונת שגיא להשקיע בכלכלית ירושלים זינקה מניית החברה ב-35%


הקשר העסקי בין אנשי העסקים טדי שגיא לאליעזר פישמן הולך ומתהדק. פישמן ושגיא הגיעו להסכם בתקופה האחרונה, שלפיו שגיא ישתמש במטוסו הפרטי של פישמן לצורך נסיעות עסקיות בעולם - כך נודע ל-TheMarker. תמורת השימוש במטוס משלם שגיא לפישמן כ-4,500 דולר לכל שעת טיסה. פישמן רכש את מטוס הצ'לינג'ר מהונו הפרטי לפני 10 שנים תמורת 31 מיליון דולר. הוא משתמש בו לפי הצורך תמורת תשלום.

שגיא הוא בעל השליטה בחברת פלייטק. החברה מפתחת ומספקת תוכנות לשוק ההימורים המקוון ונסחרת בלונדון לפי שווי של יותר מ-1.2 מיליארד דולר. שגיא נחשב אחד מעשרת הישראלים העשירים בעולם עם הון אישי מוערך של כמיליארד דולר.

שגיא נפגע רק באורח קל מהמשבר האחרון, וזקוק כיום כנראה למטוס פרטי יותר מפישמן. הוא מגלה עניין בהשקעות בנדל"ן בתקופה האחרונה, מתוך רצון לנצל את מחירי השפל בענף. שגיא החל באחרונה להשקיע בחברות של קבוצת פישמן, כשרכש מניות של מירלנד, המרכזת את פעילות הנדל"ן של פישמן ברוסיה, מיליוני דולרים. הוא גם בוחן השקעות נוספות בקבוצת פישמן.

שגיא גם רכש בהיקף של מיליוני דולרים מניות של חברת הנדל"ן אטלס נכסים, שבשליטת רוני יצחקי ו-RP Capital ושמנוהלת בידי רפי ברבר.

מניית כלכלית ירושלים, המוחזקת בידי פישמן בכ-72%, עלתה בשני ימי המסחר האחרונים בכ-35%. המניה החלה לנסוק מאז הפרסום ב-TheMarker לפיו שגיא מעוניין להשקיע בחברה.

כלכלית ירושלים השלימה זינוק של כ-160% מתחילת השנה. עם זאת, עלייה זו במניה נרשמה לאחר צניחה של 91% ב-2008, שנבעה בעיקר מחששות המשקיעים בגין חשיפתה (באמצעות חברות בנות) למשבר הנדל"ן בשווקים, בעיקר ברוסיה, אירופה והודו, וכן לנוכח ההתחייבויות הכבדות הרובצות על כתפיה.

"אם בוחנים את מחיר המניה של כלכלית, הנגזר ממודל השווי הנכסי הסחיר (NAV), מגיעים למחיר של כ-33 שקל למניה - עדיין גבוה בכ-74% ממחירה לאחר העליות מאז תחילת השנה. כך שהמניה עדיין נסחרת בדיסקאונט אדיר לעומת שווי אחזקותיה", כך אמר שי ליפמן, אנליסט נדל"ן בכיר של בית ההשקעות אי.בי.אי.

ליפמן מוסיף כי "כנראה שמניית כלכלית ירושלים נענשה בשנה שעברה יתר על המידה, כשהמשקיעים הדירו את רגליהם מהמניה והעדיפו להתעלם מהנכסים האיכותיים של החברה. הם גם התעלמו, לדבריו, מכך שיש לה עדיין נכסים לא משועבדים בהיקף של 200-250 מיליון יורו, שבגינם ניתן לקבל מימון מחדש".

מקבוצת פישמן לא נמסרה תגובה. את תגובתו של שגיא לא ניתן היה להשיג.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully