וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כי"ל עולה ב-8% לצד עלייה במחירי התירס וחדשות מעודדות משוק הדשנים; קפצה ב-30% מתחילת 2009

נתן שבע

8.2.2009 / 11:37

גרובר מפסגות מציינת כי עצירה בגשמים בארגנטינה הובילה לזינוק במחירי התירס והסויה


מניות הדשנים זינקו בארה"ב ב-8%-6% בסוף השבוע והן גוררות גם את לעלייה של 8%. לימור גרובר, מנהלת מחלקת מחקר בבית ההשקעות פסגות מציינת מספר סיבות לעליות בסוף השבוע: עדכונים אופטימיים משוק דשני הפוספאט; עלייה במחירי הסויה והתירס; ודברים מעודדים מהנהלת Bunge, מפיצת הדשנים הגדולה בדרום אמריקה.

גרובר מציינת כי בשיחת ועידה שערכה ביום ה' בערב, ציינה הנהלת Bunge היא מצפה לעלייה בביקוש לדשנים ולסויה, וכי הרבעון הרביעי סימן את השפל. גרובר מסבירה כי שיפור בביקוש עבור המפיצים מקדים את השיפור אצל היצרנים, שאינו צפוי לפני המחצית השנייה של 2009.

FMB, גוף מידע מקצועי לענף הדשנים, דיווח בסוף השבוע על חוזה שנחתם בין OCP המרוקאית ללקוחות הודים לאספקת חומצה זרחתית ב-760 דולר לטון (כולל הובלה), בדומה למחיר שנחתם בין GCT התוניסאית בשבוע שעבר. גרובר מציינת כי החוזה הנוכחי, יחד עם מחירי אמוניה - 180 דולר לטון - גוזר מחיר לפוספאט מסוג DAP של 390 דולר לטון, בדומה למחירים השוררים בשוק. מחיר זה לוקח בחשבון מחיר סלע של 200 דולר לטון (כולל הובלה), בדומה למחירי חוזים שנחתמו לאחרונה בין OCP המרוקאית ללקוחותיה. המחיר הנגזר לדשני ה-DAP בעקבות סגירת החוזים, מציינת גרובר, יהווה מחיר רצפה, ועשוי לעורר את הביקושים ברחבי העולם.

בנוסף, בסוף השבוע נרשמו עליות חדות במחירי התירס והסויה על רקע הפסקת הגשמים בארגנטינה. נזכיר כי בשבוע שעבר דווח על ירידת מחירים, לאחר שציפייה לגשמים עזים בארגנטינה הובילה להערכות כי תפוקות היבול ישתפרו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully