וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: ישראמקו תנסה להמשיך זינוק של 760%; מעלות הורידה דירוג האשראי לחברות מקבוצת פישמן

טל לוי

9.2.2009 / 7:53

מחר, יום הבחירות, לא יתקיים מסחר בבורסה של תל אביב ובנק ישראל לא יקבע שער יציג למטבעות החוץ


הבורסה של תל אביב תפתח את יום המסחר השני השבוע לאור עליות השערים הנאות שנרשמו אתמול: מדד , שהוסיף 3.3% יפתח ברמה של 705.32 נקודות ומדד , שהוסיף 3.4%, יפתח ברמה של 644.56 נקודות.

מחר, יום הבחירות, לא יתקיים מסחר בבורסה של תל אביב ובנק ישראל לא יקבע שער יציג למטבעות החוץ.בנק ההשקעות UBS חתך אתמול את תחזית הצמיחה של ישראל וכעת הוא סבור שהתוצר יתכווץ ב-0.8% לעומת תחזית קודמת של צמיחה של 1%. בכך מספק UBS תחזית פסימית יותר לעומת בנק ישראל שמעריך כי התוצר יתכווץ ב-0.3% ב-2009. ההורדה בתחזית הצמיחה - בשל הסביבה הגלובלית הקשה, שתוביל לירידה ביצוא ולירידה בביטחון הצרכנים.

בסוף החודש צפוי בנק ישראל להכריז על גובה הריבית במשק ולפי שעה ההערכות נעות בין הורדה של 0.25% להורדה של 0.5%. ריבית בנק ישראל עומדת כיום על 1% בלבד - שפל של כל הזמנים.

ועדת הכספים של הכנסת אישרה אתמול פה אחד את תקנות מס רכוש וקרן פיצויים (נזקי מלחמה ונזק עקיף), שמטרתן פיצוי עסקים מאזור הדרום שנפגעו בשל המצב הביטחוני ששרר שם החל מיום 27.12.08 ועד ליום 19.1.09. היקף הפיצוי הכולל עדיין אינו ידוע.

בעולם: בסוף השבוע הגיעו חברי הסנאט האמריקאי להסכמה על חבילת תמריצים בסך יותר מ-800 מיליארד דולר להבראת כלכלת ארה"ב, בהתאם לתוכניתו של הנשיא ברק אובמה לבלימת המשבר הכלכלי. הסנאט הסנאט עשוי להצביע על ההצעה כבר בשבוע הבא, ובכך לאפשר את אישורה הסופי של החבילה והבאתה לשולחנו של הנשיא עד אמצע החודש.

בינתיים, החלה מדינת קליפורניה, הכלכלה השמינית בגודלה בעולם, בתוכנית במסגרתה ייצאו יותר מ-200 אלף עובדי המגזר הציבורי לחופשות ללא תשלום של 24 יום בשנה, בניסיון לחסוך בהוצאות המדינה שסובלת מגירעון תקציבי של 42 מיליארד דולר.

כימיקלים לישראל עשויה להמשיך וליהנות מהסנטימנט החיובי לאחר שמניות הדשנים זינקו בארה"ב ב-6%-8%. הזינוק בא על רקע אינדיקציות חיוביות בשוק הדשנים, עלייה במחירי הסויה והתירס ודברים מעודדים מהנהלת Bunge, מפיצת הדשנים הגדולה בדרום אמריקה.

טבע צפויה לפרסם את הדו"חות הכספיים לרבעון הרביעי של שנת 2008. בכלל פיננסים העריכו אתמול כי טבע תציג הפסד חשבונאי אך רווח (פרופורמה) של 609 מיליון דולר.

הכוכבת הגדולה של מדד תל אביב 100, חברת חיפושי הנפט ישראמקו, הוסיפה כבר 760% מתחילת השנה, לאחר שגילתה מאגר גז גדול מול חוף הים של חיפה. מניית קבוצת דלק, המחזיקה ב-18% מקידוח "תמר 1" זינקה מתחילת השנה ב-150%.

חברת דירוג האשראי מעלות הורידה אתמול בערב את הדירוג לאיגרות החוב של כלכלית ירושלים, מירלנד ומבני תעשייה - שלוש חברות שבשליטת איש העסקים, אליעזר פישמן. הדירוג לסדרות האג"ח של כלכלית ירושלים ומבני תעשייה הורד ב-2 דרגות ל-A מינוס ול-A בהתאמה, ואילו למירלנד הורד הדירוג בדרגה אחת בלבד ל-BBB מינוס. כל החברות קיבלו אופק שלילי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully