וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פינוטק: דחיית ההחלטה בבית הלבן תוביל בהכרח גם לירידה חדה במחיר הנפט

TheMarker

9.2.2009 / 11:32

מניות שנסחרו ב"ירוק" חיובי בוול סטריט הצליחו לאחרונה לצבוע באותו הצבע גם את הנפט אולם כעת כשרמת החששות בשוק חזקה ביותר ויקשה עליו להישאר ברמות גבוהות מעל רף של 40 דולר



מחיר היין עלה כנגד הדולר לאחר שיצואנים יפאנים החלו בקניות מאסיביות של המטבע המקומי בכדי לנצל את שערו הנמוך בעוד מנגד משקיעים ברחבי העולם החלו לפקפק בלוח הזמנים של תוכנית ההצלה האמריקאית שעלולה לא לצאת לפועל באופן מיידי. היין נפל כבר בסוף שבוע מול המטבעות המובילים לאחר שמשקיעים רבים קיוו לצעדי חירום שינקוט הבית הלבן, לאור כמות מחוסרי העבודה בארה"ב שהולכת וגדלה מדי יום ביום.



החדשות הלא-מחדשות שהגיעו עד כה מממשלו של ברק אובאמה הותירו טעם רע בפי המשקיעים והעובדה שהצהרה רשמית בנושא זה נדחתה מיום שני ליום שלישי השבוע, פוגעת בשעות האחרונות בראש וראשונה בקורבן הקלאסי – הדולר. המטבע האמריקאי כבר הספיק לסגת 0.8% ונסחר סביב מחיר 91.34 יין לדולר, כשהוא מוחק עליות קודמות שלו וכמובן את השיא החודשי שקבע מול השטר היפאני.



כעת נראה שתוכנית הסיוע הפיננסית בארה"ב נדחית על רקע סוגיות הקשורות בנכסי הבנקים הבעייתיים ועדיין לא ברור מה תהיה הערבות הממשלתית לאגרות החוב שיוותרו במאזנם של הבנקים האמריקניים. על רקע אי ההסכמות בפד בנוגע למתן הסכמה על רכישות אג"ח ממשלתיות.



נתונים שבועיים חשובים שיתפרסו במהלך השבוע כוללים בין השאר מלאי סיטונאי בארה"ב עם צפי שלילי (יום שלישי), מאזן הסחר האמריקני וההצהרה בעלת חשיבות רבה בדבר תקציב הכלכלה הגדולה בעולם (רביעי) עם צפי למאזן שלילי של 90 מיליארד דולר בחודש ינואר עלולים גם הם להשפיע על השווקים בארה"ב וכפועל עקיף גם על המטבע המקומי.



בגזרה המקומית



מדד ת"א 25 פותח את יום המסחר בבוקר יום שני בירידות שערים, והשקל נחלש מול הדולר והיורו. המטבע האמריקני התחזק במסחר בין הבנקים סביב הרמה של 4.04 שקלים והיורו מטפס ב-1.6% ונסחר בישראל סביב מחיר ה-5.21 שקלים.



נפט



המסחר בנפט החל את יום המסחר בירידות לאחר מסחר תנודתי בשבוע הקודם. משקיעים עדיין חוששים כי הביקוש לנוזל השחור ילך ויקטן לאור כמות המפוטרים בארה"ב שהגיעה לרמתה הגבוהה ביותר מזה 34 שנה.



מניות שנסחרו ב"ירוק" חיובי בוול סטריט הצליחו לאחרונה לצבוע באותו הצבע גם את הנפט אולם כעת כשרמת החששות בשוק חזקה ביותר ויקשה עליו להישאר ברמות גבוהות מעל רף של 40 דולר. בתחילת יום שני נסחר הנפט סביב רמות ה-39.62 דולר לחבית כשברקע המשקיעים התוודעו ל-598,000 העובדים שפוטרו בארה"ב בינואר ואחוז אבטלה לאומי ברמה של 7.6% שלא מבשר טובות לנוזל השחור.



זהב



מי שכן מצליח לקטוף את הפירות הם אלו ששמו את יהבם על הזהב. המתכת היקרה הניבה תשואה נאה לאחרונה, ומשקיעים רבים הצטרפו ביום שני לטרנד ההולך וגדל של אלו המממשים את רווחם. הזהב הצליח לקלוע לסל מחירי ה-900 דולר ולהתקבע עליו לאחרונה באופן יציב, ועוד השווקים מצפים לפרטים נוספים בדבר תוכניתו הכלכלית של ברק אובאמה ו"יושבים על הגדר" עם השקעות הנחשבות לבטוחות יחסית במתכת היקרה. למרות המימושים להם אנו עדים ביום שני, אנליסטים בכירים מאמינים שמחירי הזהב יוסיפו להישאר עם הפנים כלפי מעלה, לפחות עד שיתבררו פרטים נוספים על גלגל ההצלה למשק האמריקאי.



כותב ארז פריש או אנליסט מט"ח בכיר בחדר המסחר של פינוטק בלונדון

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully