וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משרד התקשורת עשוי לדרוש מהחברה כ-40 מיליון שקל בעניין אגרת התדרים של פרטנר

אמיתי זיו

9.2.2009 / 13:11

עיתוי ההחלטה לא מקרי: הפרשה עמדה במוקד דו"ח מבקר המדינה מהשנה שעברה, ובימים אלה נחתם הדו"ח ל-2008


משרד התקשורת, באמצעות המנכ"ל - מרדכי מרדכי, העביר לאחרונה מסר למשרד מבקר המדינה, לפיו המשרד עתיד לסיים בימים הקרובים את השימוע אשר נערך לחברת במה שנודע כפרשת "אגרת התדרים" של פרטנר.

מדובר בפרשה בת מספר שנים, לפיה פרטנר עשתה שימוש בתדרים שלא הוקצו לה אלא הוקצו לרשות הפלסטינית. שימוש בתדרים אשר הוקצו לאחרים (גם בתשלום) הינו אסור על פי החוק בישראל, אך על פי דו"ח מבקר המדינה הדבר נעשה בהסכמה של גורמים במשרד התקשורת, ומבלי לגבות מפרטנר את עמלת השימוש באותם תדרים, סכום של כ-40 מיליון שקל.

עיתוי שליחת המסר כעת על ידי מרדכי אינה מקרית: אי הטיפול של משרד התקשרות בפרשה עמד במוקד דו"ח מבקר המדינה מהשנה שעברה (2007), ובימים אלה נחתם הדו"ח לשנה החולפת (2008). כעת, בדקה ה-90 התבצע שימוע בעל פה לחברת פרטנר בפרשה, והמשרד ינסה לקבל החלטה עוד לפני חתימת הדו"ח ובתקופת כהונתם של השר והמנכ"ל הנוכחים, שתימשך שבועות מספר אחרי יום הבחירות.

החלטה על גביית הסכום מפרטנר תהווה מעין הודאה של המשרד בכשלי העבר, ולכן הוא נמנע מלטפל בפרשה במלוא המרץ. מנגד, ההערכה המקובלת בשוק היא שלא יהיה מנוס למרדכי מהחלטה לגבות את הסכום מפרטנר. במסגרת הבדיקה חשף דו"ח מבקר המדינה אי סדרים כלליים בניהול משאב התדר של ישראל במשרד, אך יש לציין כי מאז הפרשה הוחלפו חלק מבעלי התפקידים הרלוונטיים.

ממשרד התקשורת נמסר בתגובה: "משרד התקשורת מייחס חשיבות רבה לסוגיית תדרי פרטנר ולהארותיו של מבקר המדינה בעניין. המשרד מטפל בסוגיה באינטנסיוויות, בשום שכל, וברצינות רבה, ומעניק לנושא את מלוא תשומת הלב. שאיפת המשרד הנה לסיים הטיפול בנושא עוד בתקופת כהונתו של מנכ"ל המשרד, מרדכי מרדכי".

ממשרד מבקר המדינה נמסר בתגובה: "הנושא אכן נבדק והוא מופיע בדו"ח מבקר המדינה סעיף 58ב' לשנת 2007. צוות במשרד מבקר המדינה בדק את הנושא מול משרד התקשורת במשך יותר משנה, והכין דו"ח, שכאמור הונח על שולחן הכנסת ופורסם ברבים. באחרונה נמסר למשרד מבקר המדינה שמשרד התקשורת פועל ליישום הדו"ח".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully