וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המבורגר: משפחת סמפורנה לא הודיעה לנו על פירוק השותפות בהראל

אתי אפללו

9.2.2009 / 13:41

עפ"י ההסכם סמפורנה צריכה ליידע את המבורגר על כוונה למכור את המניות ולא רק על כך שהיא במו"מ


משפחת המבורגר ומשפחת סמפורנה השותפות בחברת הביטוח הישראלית הראל, ייאלצו להמשיך להיות שותפות - לפחות בזמן הקרוב. כך לפחות עולה מההכחשות הגורפות מצידה של הראל וכן מצידו של נציג משפחת סמפורנה בישראל, אריאל קור, לגבי ידיעות על כוונה של משפחת סמפורנה למכור את אחזקותיה בחברת הביטוח (20%).

הראל פירסמה אתמול דיווח מיידי לבורסה בו מצויין כי הסכם בעלי המניות בין משפחת המבורגר ומשפחת סמפורנה בהראל קובע כי: "אם במהלך התקופה שתחילתה ביום 1 בנובמבר 2008 וסיומה ביום 31 באוקטובר, 2011 תבקש Sampoerna Capital PTE למכור את החזקותיה בחברה, יהיה עליה לתת הודעה מראש בת 6 חודשים למשפחת המבורגר. בנוסף למשפחת המבורגר מוקנית בכל עת בעתיד זכות סירוב ראשונה וזכויות נוספות".

בהודעת הבורסה צויין כי לפי מיטב ידיעת הראל, משפחת המבורגר לא קיבלה בהתאם להסכם בעלי המניות הודעה ממשפחת סמפורנה על בקשתה למכור את החזקותיה בחברה Sampoerna Capital PTE. יצוין כי על פי ההסכם משפחת סמפורנה צריכה ליידע את משפחת המבורגר על כוונה או רצונה למכור את המניות ולא רק על כך שהיא במו"מ למכור את האחזקות.

בשנת 2006 נכנסה משפחת סמפורנה - מהמשפחות העשירות בדרום מזרח אסיה - לשותפות בחברת הביטוח הראל שכיום היא חברת הביטוח השנייה בגודלה בישראל במונחי שווי שוק. ההערכות בשוק הן שהיו בדיקות ראשוניות לגבי האפשרות לעניין גורמים שונים בהחזקות אלו אם תהיה כוונה לממשן, אולם נציג המשפחה אריאל קור מכחיש מגעים לגבי אפשרות מכירת האחזקות.

המצב בשווקים גם הוא לא אידיאלי למכירת החזקות בהיקף כזה בחברת ביטוח. בשנת 2006 שילמה משפחת סמפורנה עבור החזקות אלו 191 מיליון דולר. כיום שווי השוק של 20% מהראל עומד על 424 מיליון שקל. בימים אלו אין גופים רבים הפעילים בשוק ההון הישראלי שישמחו להוציא סכום כזה באמצע משבר נזילות. יצויין כי לפחות עוד החזקת מיעוט אחת בחברת ביטוח גדולה - 10% מ - נמצאת על המדף כיוון שמחזיק כיום במגדל חייב למכור את החזקותיו.

עם זאת, נראה כי גם אם משפחת סמפורנה לא מנהלת מו"מ למכירת חלקה בהראל, קשה לומר שהשותפות בין הצדדים התפתחה, עלתה יפה והגשימה את צפיות הצדדים ממנה, ובפרט את הציפיות של משפחת המבורגר. גם בימי הגיאות של 2006 ותחילת שנת 2007, לא הצליחו הצדדים למנף את השותפות בהראל להשקעות נוספות, לא בישראל, וגם לא השקעות של משפחת המבורגר והראל בדרום מזרח אסיה. מספר פרויקטים נבחנו בתקופה זו - גם השקעות פיננסיות וגם מיזמי ביטוח שונים. על ידי משפחת המבורגר נבחנו מיזמים משותפים שונים באינדונזיה, בסינגפור ובהודו, אולם אלו לא יצאו אל הפועל, והשותפות בין משפחת סמפורנה ובין משפחת המבורגר נשארה בהחזקות בחברת הביטוח הראל בלבד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully