וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גילת תספק מערכות תקשורת מבוססות לוויין לבנקים בניגריה בעסקה שעשויה להגיע ל-2 מיליון דולר

שמואל שוסטר

9.2.2009 / 16:00

תרשת מאות סניפים של בנקים ומוסדות פיננסים עם תחנות לווייניות זעירות


, תספק מערכות תקשורת לתקשורת לווינית למוסדות פיננסים בניגריה. במסגרת העסקה, שנחתמה עם חברת די.סי.סי (DCC) הניגרית, ואשר מוערכת בשוק בכ-2-1 מיליון דולר, תרשת גילת מאות סניפים של בנקים ומוסדות פיננסיים ברחבי המדינה עם תחנות לווייניות זעירות.

חברת DCC הניגרית מספקת שירותי רשת מקומיים ואזוריים ופתרונות טכנולוגיים למגוון ארגונים ומוסדות ממשלתיים ברחבי אפריקה. החברה משתייכת לקבוצת מחשוב ופועלת בכ-70% מהבנקים במדינה.

באחרונה פורסם כי החברה חתמה על הסכמים חדשים עם משרד התקשורת בקולומביה, ותספק שירותים בשלושה פרויקטים שניתנו לחברות בנות של גילת ב-99' ו-2002. בהסכמים החדשים נקבע כי יוסרו אלפי אתרי טלפוניה שאינם נחוצים עוד לאוכלוסייה באזורים המרוחקים בקולומביה.

בנוסף, נקבעו תנאים לשחרור כ-24 מיליון דולר, עלות הפרויקט, שהופקדו בנאמנות גילת נאלצה למחוק ברבעון הרביעי של 2007 12.2 מיליון דולר כתוצאה מהפרשה הקשורה לירידת ערך של נכסים הקשורים בפעילות זאת בקולומביה. עם תום הרבעון השלישי של השנה, אמר מנכ"ל החברה, עמירם לוינברג, בשיחה עם המשקיעים כי במידה שההסכם יבוטל, עשוייה גילת להיאלץ להשיב 27 מיליון דולר לממשלת קולומביה. כעת התפוגג חשש זה, אך לא מנע את מהלך הפיטורים.

מקורות בשוק ההון טענו בזמנו כי אחת מהסיבות לביטול העסקה בין גילת לקונסורציום המשקיעים נעוצה באי ודאות בנוגע לעתידה של עסקת גילת עם ממשלת קולומביה. כזכור, באוגוסט השנה התפוצצה העסקה לרכישת גילת לוויינים על ידי קונסורציום המשקיעים בראשותו של מאיר שמיר.

במארס השנה חתמה גילת על הסכם למכירתה תמורת 475 מיליון דולר לקונסורציום משקיעים, שכלל את קבוצת גורס(The Gores Group LLC), חברת מבטח שמיר החזקות, חברות פרטיות בבעלות רועי בן-ימי, עמי לוסטיג ואיתן סטיב, וכן חברת די.ג'י.בי השקעות (DGB Investments Inc). הרוכשים נסוגו מביצוע העסקה ובתגובה הגישה גילת תביעה נגד הקבוצה על מלוא דמי הביטול שהיו נקובים בחוזה עמה, 47.3 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully