וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

FCR של גזית גלוב רוכשת 6% נוספים מקרן הריט הקנדית אלייד בהחלפת מניות

מיכאל רוכוורגר

9.2.2009 / 16:41

FCR הפכה לבעלת המניות הגדולה באלייד; העסקה ביחס של 0.81 מניות FCR למניית אלייד


חברת הנדל"ן גזית גלוב, שבשליטת חיים כצמן ודורי סגל, ממשיכה לנצל את המשבר בשווקים כדי להגדיל פוזיציות בחברות איכותיות ולהרחיב ולגוון את הפורטפוליו שלה. גזית גלוב מדווחת כי החברה הבת הקנדית FCR (53%) רכשה ממשקיעים מוסדיים כ-6% מהון המניות של קרן הריט הקנדית אלייד (Allied Properties REIT). הקרן נסחרת בבורסת טורונטו בקנדה לפי שווי שוק של כ-380 מיליון דולר קנדי.

העסקה תתבצע לא במזומן, אלא באמצעות החלפת מניות, לפי יחס של 0.81 מניות של FCR תמורת מניה אחת של אלייד. זאת, בהתאם למחיר הממוצע של מניית FCR בחמשת ימי המסחר האחרונים, שעמד על 14.2 דולר קנדי.

עם השלמת הנפקת המניות, שצפויה להתבצע ב-17 בפברואר, תגיע FCR להחזקה של כ-11% באלייד ותהפוך לבעלת המניות הגדולה בקרן הריט הקנדית. אמנם FCR מציינת כי הגדלת האחזקה באלייד היא בעלת אופי פיננסי, אך עם זאת מוסיפה כי "ברצונה לקיים שיחות עם אלייד לבחינת הזדמנויות עסקיות משותפות, לרבות מיזוג". ב-FCR מוסיפים כי בשלב זה אין בכוונת החברה להציע הצעה רשמית לרכישת כל מניות אלייד, אך ייתכן שבעתיד תיבחן גם אפשרות כזו. זאת, לצד רכישת יחידות נוספות בבורסה או במסגרת העסקות מחוץ לבורסה, וכן מימושים רווחיים מפעם לפעם.

אלייד מחזיקה ומנהלת תיק הכולל כ-75 נכסים בנויים בשטח של למעלה מחצי מיליון מ"ר, המורכב בעיקר ממשרדים Class 1 (88%), והיתר שטחי מסחר באזורים אורבניים, בעיקר בטורונטו ובמונטריאול, בסמיכות לנכסים של FCR.

מנכ"ל גזית גלוב, מיקי בר חיים, סיפר כי עסקה זו משתלבת באסטרטגיה העסקית של גזית גלוב. בר חיים לא הוסיף בשלב זה מעבר למה שדווח לגבי התוכניות העתידיות באשר לאלייד, אך ציין כי סביר להניח שהקרן תגדיל את נוכחותה בשוק הנכסים הקמעוניים.

שי ליפמן, אנליסט נדל"ן של בית ההשקעות אי.בי.אי, מציין כי מיזוג של שתי החברות הללו, או השתלטות של FCR, יכולים להביא לחיסכון בעלויות ניהול ומטה בשל האזורים הגאוגרפיים של הפעילות של שתי החברות, ומוסיף כי מדובר במהלך חיובי וחשוב לקבוצת גזית גלוב, כשהדבר לא יפגע בתזרים מזומנים.

עסקה זו מצטרפת לעסקה מלפני כמה שבועות, בה רכשה חברה בת האמריקאית של גזית גלוב, אקוויטי 1, מידי ענקית השקעות הגרמנית בתחום הנדל"ן הומבורג אינווסט 24% מידי דים, הגדילה את החזקתה בחברה ל-73.3% ובכך הפכה לבעלת השליטה בה. העסקה התבצעה באמצעות החלפת מניות לפי יחס המרה של 0.7, כך שאקוויטי וואן רכשה כ- 1.24 מיליון מניות חדשות של דים תמורת הנפקת 866,373 מניותיה (המהווים כ-1% מהון המניות של אקוויטי).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully