וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ויטה פרי הגליל: נדחתה תביעת החקלאים לשים יד על מלאי השימורים של המפעל בגין חוב של 30 מ' ש'

עמירם כהן

9.2.2009 / 20:27

המנהלים המיוחדים שמונו למפעל קיבלו 2 הצעות להסדר נושים ו-3 הצעות רכש למפעל


שופט בית המשפט המחוזי בחיפה אלכס קיסרי דחה את תביעת ספקי התוצרת החקלאית של ויטה פרי הגליל לשים יד על מלאי הסחורה שבמחסני המפעל בגין חוב של 30 מיליון שקל - חוב שנצבר במהלך 2008 ולא שולם. שווי מלאי השימורים שבמחסני המפעל נאמד ב-80 מיליון שקל.

לחילופין, תבעו ספקי התוצרת, 80 חקלאים שסיפקו למפעל אפונה, התירס, שעועית ותפוחי אדמה, לחייב את המנהלים המיוחדים שמונו למפעל בידי בית המשפט, להעביר לידיהם את התמורה ממכירת מוצרי המפעל.

השופט אלכס קיסרי, דחה את התביעה וקבע כי "התניית שימור בעלות" של החקלאים על התוצרת שסיפקו למפעל (כל עוד לא שולמה להם התמורה בעדה) חלה רק על תוצרת חקלאית טרייה ולא על תוצרת מעובדת (שימורים). זאת מפני שהתוצרת המעובדת מכילה תשומות יצור נוספות וחדלה בכך להיות תוצרת חקלאית טרייה שבעלות הספקים חלה עלייה כל עוד לא שולמה התמורה בגינה.

משמעות דחיית הבקשה היא שבית המשפט לא נתן עדיפות לחקלאים בתשלום החוב על פני נושים אחרים ובכללם הבנקים, שויטה פרי הגליל חבה להם 160 מיליון שקל. החוב הכולל שהמפעל אינו יכול לשרת מסתכם ב- 260 מיליון שקל.

בית המשפט הורה לספקי התוצרת החקלאית לשלם למנהלים המיוחדים של ויטה פרי הגליל, עוה"ד עופר אטיאס ממשרד עוה"ד אטיאס פרוכטר ושות' ורו"ח דייב גל ממשרד רו"ח טרבלסי, שכר טרחת עו"ד בסך 7,500 שקל. את החקלאים ייצג עו"ד ליאור דגן.

ביום חמישי הקרוב צפויה להתקיים אסיפת נושי המפעל בה יציגו המנהלים המיוחדים 2 הצעות להסדר נושים שהוגשו לבית המשפט המחוזי; הצעה משותפת לבעלי החברה הנוכחיים בשיתוף חקלאי מושב יודפת והצעה של קרן סקיי המנוהלת בידי צבי יוכמן. מדובר בהסדרים בהם יאלצו הנושים לוותר על חלק מהחוב בעוד שיתרת החוב תפרע על ידי המציעים. אם יקבלו הנושים אחת משתי ההצעות ויבוצע הסדר נושים ויטה פרי הגליל, תהיה החברה נקייה מנושים ותנוהל בידי קרן סקיי או בידי בעלייה הנוכחיים בשיתוף חקלאי יודפת.

אם ההצעות להסדר נושים יידחו, יוצגו בפני הנושים במועד אחר 3 הצעות רכש למפעל שהוגשו לבית המשפט; של חברת "פרי ניר", של חברת "זן לכל" של חברת "ווילי פוד".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully