וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סקר הבלו צ'יפ: ארה"ב תשוב לצמיחה במחצית השניה של השנה אך בצורה איטית מההערכות הקודמות

רויטרס

10.2.2009 / 9:33

כלכלת ארה"ב תרשום נסיגה של 1.9% השנה וצמיחה של 2.1% ב-2010


כלכלת ארה"ב צפויה לחזור לצמיחה במחצית השניה של שנת 2009, אבל הצמיחה תהיה איטית ממה שכלכלנים העריכו בתחילה, בעקבות הידוק החגורה של צרכני ארה"ב. כך עולה מסקר הכלכלנים "בלו צ'יפ".

סקר "בלו צ'יפ", הדוגם 52 כלכלנים מחברות פיננסיות מובילות, חברות גדולות ואוניברסיטאות העריך כי ארה"ב תשוב לצמיחה במחצית השניה. לפי הסקר, כלכלת ארה"ב תצמח ב-0.8% ברבעון השלישי - לעומת הערכות קודמות לצמיחה של 1.2%, שניתנה בסקר של חודש ינואר. ברבעון הרביעי תרשום ארה"ב צמיחה של 2%, לעומת הערכות קודמות לצמיחה של 2.2%.

לכלל שנת 2009 העריכו הכלכלנים בסקר הבלו צ'יפ כי כלכלת ארה"ב תרשום נסיגה של 1.9%, לעומת תחזית לנסיגה של 1.6% שניתנה בינואר. בשנת 2010 צפוי התמ"ג האמריקאי לצמוח ב-2.1%, לעומת הערכות קודמות לצמיחה של 2.4%.

כלכלת ארה"ב נכנסה למיתון רשמי בדצמבר 2007. כלכלנים רבים צופים כי השילוב בין הידרדרות שוק התעסוקה, הירידה במחירי המניות והידרדרות שוק הדיור יהפוך את המיתון הנוכחי לעמוק בארה"ב זה עשרות שנים.

סקר הבלו צ'יפ העריך כי היצוא מארה"ב יצטמצם השנה, וכי היבוא עשוי לשוב ולעלות לקראת סוף השנה – עם הצמיחה בצריכה הפרטית, אבל סף הכל הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב ירשום שיפור עד לסוף השנה.

מבין הכלכלים שהשתתפו בסקר, 32.6% מאמינים כי שיעור האבטלה יגיע לשיאו ברבעון הרביעי. זאת, לעומת 31.4% מהכלכלנים בסקר שנערך בחודש ינואר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully