וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קרדי סוויס דיווח על הפסד רבעוני של 5.2 מיליארד דולר; רשם ב-2008 את ההפסד השנתי הגדול בתולדותיו

אשר שכטר

11.2.2009 / 9:27

ברבעון הרביעי רשם קרדי סוויס מחיקות בסך 3.2 מיליארד פרנק שווייצי והפסדי מסחר בסך 6.7 מיליארד פרנק


, הבנק השני בגודלו בשווייץ, דיווח היום על הפסד של 6.02 מיליארד (5.2 מיליארד דולר) ברבעון הרביעי של 2008, בעקבות הפסדי מסחר ועלויות הקשורות למכירת נכסים וקיצוצי משרות. כמו כן, דיווח הבנק על ההפסד השנתי הגדול בתולדותיו.

ההפסד של קרדי סוויס ברבעון הרביעי מגיע לעומת רווח של 540 מיליון פרנק שרשם הבנק השווייצי ברבעון המקביל ב-2007. בכל שנת 2008 רשם קרדי סוויס הפסד של 8.2 מיליארד פרנק, לאחר שהבנק נקלע להפסדים כבדים בעקבות קריסת ליהמן ברדרס והמשבר בשווקים. ההפסד היה גבוה מתחזיות הכלכלנים, שצפו כי קרדי סוויס ירשום הפסד של 4.2 מיליארד פרנק במהלך הרבעון הרביעי והפסד שנתי של 6.3 מיליארד פרנק ב-2008.

קרדי סוויס רשם מחיקות בסך 3.2 מיליארד פרנק במהלך הרבעון הרביעי, ודיווח גם על הפסד מסחר בסך 6.7 מיליארד פרנק שרשם במהלך הרבעון. למרות ההפסד הכבד, אמר מנכ"ל הבנק, בריידי דוגאן, כי קרדי סוויס רשם ביצועים חזקים מאז תחילת 2009, עם רווחים בכל אחת מחטיבותיו.

"תוצאותינו השנתיות אמנם מאכזבות, אך נכנסו ל-2009 עם מודל עסקי חזק ועם אסטרטגיה ברורה. מיצבנו את עסקינו כך שיהיו פחות פגיעים למגמות השליליות בשוק, אם אלו יימשכו בחודשים הקרובים, ושישגשגו ברגע שהשווקים יתאוששו", אמר דוגאן.

בחודש שעבר הודיע דוגאן כי קרדי סוויס יפטר 5,300 עובדים וימכור נכסים, לאחר שהמשבר בשווקים הפיננסיים הוביל את הבנק לרשום הפסד של 3 מיליארד פרנק בחודשים אוקטובר ונובמבר. בניגוד ליריבו השווייצי UBS, שנזקק לסיוע ממשלתי בסך 6 מיליארד פרנק כדי להימנע מקריסה, סירב קרדי סוויס לקבל סיוע ממשלתי. UBS דיווח גם הוא אתמול על הפסד של 8.1 מיליארד פרנק שווייצי (6.9 מיליארד דולר) ועל הפסד שנתי של 19.7 מיליארד פרנק, לאחר שביצע מחיקות הקשורות להפסדים בשל מחנק האשראי.

מניית קרדי סוויס צנחה ב-46% ב-12 החודשים האחרונים. כור תעשיות, שבשליטת קבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר, רכשה במחצית הראשונה של חודש אוקטובר כ-3% ממניות קרדי סוויס במחיר של 35 פרנק למניה, בעלות של כ-1.2 מיליארד פרנק שווייצי, ובהמשך הגדילה את החזקותיה ל-3.4% ממניות הבנק. הפסדיו של דנקנר על הנייר בעקבות ההשקעה על קרדי סוויס עומדים כעת על כ-144 מיליון פרנק. כיוון שבתקופה זו התחזק השקל מול הפרנק השווייצי, אם מתאימים את הסכום לשינויי השערים, יוצא דנקנר מורווח על הנייר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully